Udržte si aj po sviatkoch štíhle bruško.dreamstime
StoryEditor

Štíhla aj v novom roku: Vďaka tomuto tréningu si bruško udržíte vo forme aj počas sviatkov

27.12.2023, 17:00
Životný štýl

Vianočné sviatky nedajú zabrať len vašej peňaženke či psychickému zdraviu, ale aj postave. Kvôli šalátu či koláčikom tak v tomto období môžete pribrať aj niekoľko kilogramov. Aby ste si udržali štíhle bruško aj po novom roku a nemuseli si dávať predsavzatia, pripravili sme si pre vás tréning, ktorý zaručí štíhlu líniu.

Voňavé koláčiky, šampanské či chutný šalát k Vianociam jednoducho patrí. Aby ste si však mohli dopriať tieto maškrty, mali by ste zabudnúť na prejedanie sa a omnoho viac myslieť na pohyb. Ak si neviete sviatky predstaviť bez prehreškov, no bojíte sa, že po nich priberiete, zacvičte si každý deň tento tréning a vaše bruško zastane štíhle aj po novom roku. S cvičením môžete začať už teraz.  

Angličáky

Tento cvik nepochybne pozná takmer každá z vás. Okrem toho, že vás intenzita angličákov pripraví na cvičenie, pomôže vám spáliť tuk a precvičiť každý sval na vašom bruchu. Postavte sa a nohy dajte na šírku vašich ramien. Urobte drep a z neho vyskočte do výšky. Smerom späť položte dlane pred seba na podlahu. Zaprite sa dlaňami o zem a nohami skočte do polohy planku. Urobte klik a nohami skočte do východiskovej polohy. Cvik vykonávajte v štyroch až piatich sériách po 20 opakovaní.

Zdvíhanie nôh v ľahu

Ľahnite si na chrbát a ruky vystrite k bokom. Celé telo je vystreté a nohy sú položené na zemi. Pohyb začnite nádychom tak, že nohy zdvihnete do pravého uhlu. S výdychom napnite a podržte brušné svaly v napätí minimálne dve sekundy. Pri pohybe naspäť si dajte pozor na to, aby sa váš chrbát neprehýbal, ale držal sa pri zemi. Pri tomto cviku zapájate najmä spodné svaly brucha. Vykonávajte ho v troch sériách po 12 – 15 opakovaní.  

Bicyklovanie

Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a päty majte na podlahe. Dlaňami sa chyťte za ušami, zdvihnite vrchnú časť tela aj s nohami, ktoré majte v pravom uhle. Nadýchnite sa a pri výdychu otočte trup tak, že sa pravý lakeť dotkne ľavého kolena. Pravá noha sa pri tomto pohybe vystrie. Nádychom sa dajte späť do pôvodnej polohy a pri výdychu otočte trup na druhú stranu tak, že sa ľavý lakeť dotkne pravého kolena. Ľavá noha sa pri tomto pohybe vystrie. Cvik vykonávajte v troch sériách po 15 opakovaní.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zivotny-styl, menuAlias = zivotny-styl, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
02. marec 2024 19:51