Pred zlým rande nás niekedy neochráni ani náš povestný šiesty zmysel.Pexels/cottonbro
StoryEditor

Ak sa na prvom rande ocitnete s jedným z nich, zaraďte spiatočku: 7 typov mužov, ktorým netreba dávať druhú šancu

31.12.2022, 08:00
Vzťahy

Písali ste si dennodenne a vy ste mali pocit, že toľké šťastie si ani nezaslúžite. Niektorí muži však svoju tvár odhalia až pri stretnutí naživo. Milé správy sa zmenia na neúctivé či dokonca vulgárne správanie na verejnosti. To je však len špička ľadovca, konkrétne jedného zo siedmich. Pri týchto chlapoch sa nebojte písať kamoške SOS, aby vás jedným telefonátom zachránila pred trápnym večerom.

Randenie by malo patriť medzi príjemné činnosti, aj keď istá dávka nervozity premôže každú z nás. Rozhodnutie uskutočniť rande číslo dva nie je až také ťažké, buď vám s ním bolo dobre, alebo ste chceli radšej utiecť. Druhý prípad neprebieha iba podľa jedného scenára, existuje viacero nešťastníkov, ktorí vedia pokaziť večer.

Nevyrovnaný

Sedíte na obede či večeri, jedlo je výborné, vy ste si obliekli najlepšie šaty – skrátka sa pred vami črtá sľubný koniec dňa. Z rádia odrazu začne hrať Adele a vy uvidíte ako sa vášmu spoločníkovi zalesknú oči. V poriadku, kto by pri ťahavých tónoch britskej speváčky nevyronil slzu, že? On ale začne rozprávať o tom, ako to vždy bola obľúbená pesnička jeho „miláčika“. Pokračuje to prezeraním fotiek zo spoločnej dovolenky spred troch mesiacov a vy musíte počúvať príbeh, ako dal bývalej celé svoje srdce, no osobný tréner jej ponúkol iný orgán. Odrazu je rozhodený nielen on, ale aj vy.

Napriek tomu, že sa niekedy pokúšame nahradiť predošlý vzťah bezhlavým skokom do ďalšieho, iba málokedy to dopadne dobre. Preto keď dotyčný stratil hrdosť už po niekoľkých minútach, vy si tú svoju zachovajte a rozlúčte sa.

Strýko Držgroš

Hoci žijeme v čase, kedy emancipácia nie je novinkou, jedno pravidlo by sa malo dodržiavať – ak sa o vás niekto snaží, mal by vás ohúriť. Nemusíte prvé stretnutie absolvovať na jachte v Monaku, hlavné je, aby ste sa cítili dobre a uvoľnene. Ak vás ale pozve na langoš pred nákupným centrom napríklad s tým, že síce má kartu, ale tu sa platí iba drobnými, mali by ste spozornieť.

Peniaze môžu byť kameňom úrazu, dohodnite sa preto radšej vopred, či si účet rozdelíte. Napriek dobe rovnoprávnosti sa muži chcú na prvej schôdzke zvyčajne vytiahnuť a zahrať sa na gentlemanov. Keď máte pocit, akoby ste sa ocitli skôr na školskom výlete s chlapcom, ktorému mama nedala dosť peňazí, bude to tak stále.

Plánovač

Skôr než vám donesú predjedlo, vy už poznáte meno jeho troch súrodencov, ich detí a ste pozvaná na sobotňajšiu grilovačku. Vy si však ledva pamätáte meno chlapíka, ktorý oproti vám sedí a do ďalšieho rande plánuje zahrnúť polovicu svojho rodného mesta. Úvodné stretnutie by malo byť pomalým rozbehom, nie maratónom. Takíto muži väčšinou nevedia byť sami a každý náznak náklonnosti berú ako metaforu na žiadosť o ruku.

Nízkorozpočtový Don Juan

V tomto prípade nie je prekvapením, čo má chlap za lubom. Kým dobre mierené narážky a významné pohľady znamenajú, že ste sa na flirtovaciu hru chytili, nie vždy to vypáli týmto smerom. Lacný parfum a prvoplánovo rozopnuté prvé štyri gombíky na košeli vyvolávajú opačný efekt. Keď k tomu pridáte aj hlášky ako vystrihnuté z červenej knižnice, prvotné nadšenie klesne veľmi rýchlo.

Rozprávač bez publika

Počas stretnutia sa nevyhnete otázkam, vďaka ktorým sa vzájomne spoznáte a zistíte, čo máte alebo nemáte spoločné. S rozprávačom sa ale nemusíte báť vyschnutého hrdla – k slovu sa tak ľahko nedostanete. Na jeden nádych vám vyrozpráva príbehy ako z Dobšinského knihy a vy sa pristihnete, ako rozmýšľate o tom, či ste ráno vybrali poštu. Pre takéhoto muža je stredobodom vesmíru on sám a hľadá diváčky a poslucháčky, ktoré mu budú obdivne prikyvovať.

Jaskynný muž

Charakter človeka dokážete spoznať podľa jeho prístupu k obsluhe. Niekto na prvom rande ešte predstiera slušné spôsoby, veľa mužov sa však drží „prirodzenosti“. Nehovoríme iba o neupravenom vzhľade. Na čašníka je nepríjemný, zo škrípania príboru po tanieri vám stoja vlasy dupkom a hlasné prežúvanie trpia minimálne ďalší traja zákazníci vo vašom okruhu. Takýto chlap by bol ikonou možno tak v dobe kamennej a vy si takisto prajete, aby ste sa mohli vrátiť späť v čase.

Seriózny podnikateľ

Tu vás musíme sklamať, pretože z tejto schôdzky si odnesiete maximálne vstup do tretieho piliera. Rande sa razom premení na obchodné stretnutie, avšak nebojte sa, kávu budete mať jednoznačne zaplatenú. Možno ste mužovi stále sympatická, ale pozerá na vás skôr ako na potenciálneho klienta než partnerku. Nezúfajte, po tejto skúsenosti aspoň zistíte, ktorým slovným formulkám sa máte vyhnúť.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. september 2023 12:01