Ján Bendig hovorí otvorene o období po Super Star.Instagram/Ján Bendig
StoryEditor

Spevák Ján Bendig: „Nemal som ani korunu a dával som veci do záložne.“ Prečo padol na dno?

22.11.2023, 14:00
Celebrity

Ján Bendig (29) žne jeden úspech za druhým. Má piesne so známymi umelcami a jeho hviezda, ktorá začala svietiť ešte počas speváckej súťaže Super Star stále žiari. No nebolo to vždy tak. Aby bol dnes tam kde je, musel spadnúť na úplné dno.

Ján otvorene hovorí o svojich vzostupoch aj pádoch. Je pokorný a skromný, no v začiatkoch jeho kariéry si myslel, že stačí, že bol účastníkom veľkolepej súťaže.

Nič netrvá večne

Ján bol súťažiacim v prvej Česko – Slovenskej Super Star.  Už tam si získal priazeň fanúšikov a myslel si, že z tejto slávy bude čerpať večne a to bez nejakého pričinenia: „Ja som si myslel, že po Super Star tá sláva bude večná, že budem stúpať iba hore a hore, že mi budú padať peniaze z nebies a ja neviem čo.“ Stal sa však pravý opak. Podľa jeho slov potreboval spadnúť práve na úplne dno, aby pochopil, že také jednoduché to nebude. Spomína si dokonca na obdobie, kedy nemal ani korunu a požičiaval si od kamarátov. Keďže nezarábal, nemal ako splácať dlhy. Dospelo to tak ďaleko, že musel dávať veci do záložne. Bolo to potom, ako sa presťahoval do Prahy, kde začal študovať na strednej škole a nemal ani na nájom. „Potreboval som to, aby som sa trošku prebudil.“ Vtedy pochopil, že musí na sebe začať pracovať a dať fanúšikom to, čo chcú – hudbu. Dnes má spolupráce s hviezdami naprieč celým Českom a Slovenskom.

image

Ján Bendig.

Instagram/Ján Bendig
menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
20. máj 2024 17:06