Niektoré celebrity museli kvôli úlohám vo filmoch drasticky schudnúť alebo pribrať.pinterest.com
StoryEditor

Drastické priberanie, chudnutie či zmena vizáže. Toto museli podstúpiť známi herci kvôli úlohám vo filmoch

11.09.2022, 20:00
Celebrity

Niektorí herci a herečky dokážu urobiť pre svoje vysnívané úlohy neskutočné zmeny. Mnohokrát musia dokonca premeniť svoju vizáž na nepoznanie. Či už sú nútení drasticky pribrať, schudnúť alebo si ostrihať dlho pestované vlasy. Toto museli hviezdy strieborného plátna podstúpiť kvôli rolám vo filmoch.

Každý herec berie svoju úlohu inak. Niektorí dokážu zmeniť maximálne štýl obliekania, iní obetujú čas, energiu a dokonca aj zdravie len kvôli tomu, aby sa viac podobali na postavy, ktoré majú stvárniť. Práve z tohto dôvodu sme si pre vás pripravili zoznam hereckých hviezd, ktoré museli podstúpiť naozaj drastické premeny, a to len kvôli úlohám vo filmoch.  

Demi Moore

Film G. I. Jane pozná snáď každý, no uvedomili ste si niekedy, že herečka Demi Moore v ňom vyzerala úplne odlišne než v realite? Kvôli svojej postave si totiž musela prejsť naozaj radikálnymi zmenami. Bola nútená oholiť si hlavu, absolvovala prísny výcvik amerického námorníctva a tréningy jej pravidelne začínali už od 4. hodiny ráno. "Ak by som sa na to necítila, nejdem do toho. No objavila som samu seba z inej persepktívy, a to je viac ako len dobrá skúsenosť," prezradila herečka.

Natalie Portman

Mnohých fanúšikov upútal film Čierna labuť nielen kvôli zaujímavému príbehu, perfektným hereckým výkonom, ale aj zmenou vizáže niektorých hercov. Jednou z nich je aj krehká kráska Natalie Portman, ktorá vo filme stvárnila hlavnú baletku. Jej postavou túžili režiséri ukázať, že svet baletiek síce vyzerá lákavo, no v skutočnosti tieto ženy často trpia po fyzickej a psychickej stránke. Okrem doráňaných nôh mávajú problém aj s kilami, a teda poruchami príjmu potravy. Síce je herečka sama o sebe štíhla, kvôli svojej úlohe musela schudnúť ešte ďalších 10 kilogramov. V tom jej pomáhala mimoriadne prísna diéta, ktorú musela striktne dodržiavať nejaký čas.

Chris Hemsworth

Dráma V srdci mora rozpráva príbeh stroskotania lode Essex po útoku vorvaňa. Práve kvôli nemu musel sympatické Austrálčan Chris Hemsworth podstúpiť extrémnu diétu. V jedle musel byť tak prísny, že jeho denné maximum bolo 500 kalórii. „Práve som vyskúšal nový diétny a tréningový program s názvom Stratený na mori. Vôbec ho neodporúčam,“ napísal herec na sociálnych sieťach. Síce si z toho robil veľkú srandu, no priznal, že svojou váhou bol tak posadnutý, že ju kontroloval každý deň.

Renée Zellweger

Kto by nepoznal Renée Zellweger ako hlavnú predstaviteľku filmu Bridget Jones? Príbeh o bacuľatej tridsiatničke, ktorá sa borí so single životom a hľadá a svojho pána dokonalého, si obľúbili milióny ľudí po celom svete. Herečka však kvôli tejto sérii filmov musela  opakovane chudnúť a priberať. Jedla prevažne len pizzu, cestovainy, sladkosti a všetky kalorické jedlá, ktoré jej pomohli pribrať až 14 kilogramov za extrémne krátky čas. V skutočnom živote je dokonca milovníčkou behu, no aj toho sa pri natáčaní musela vždy vzdať. Dnes je Renée štíhla až na kosť a roztržitú Bridget už takmer ničím nepripomína.

 

Charlize Theron

Charlize Theron môžete poznať najmä ako nežnú krásku, no kvôli filmu Monštrum musela zabudnúť na svoju krehkú povahu. Stvárnila v ňom prostitútku, ktorá vôbec nebola pekná. Kvôli tejto úlohe musela drasticky pribrať, nosiť umelý chrup, mať škaredú pleť a vlasy. Nedávno si dokonca zahrala vo filme Tully, kde stvárnila matku troch detí. Práve kvôli tomu musela nabrať neuveriteľných 23 kilogramov. Podarilo sa jej to vďaka tomu, že prvé mesiace konzumovala iba cukor. Na chudnutie po natáčaní rozhodne nespomína s úsmevom, keďže jej trvalo oveľa dlhšie ako pri filme Monštrum.

 

Christian Bale

Herec Christian Bale patrí ku kráľom najväčších premien. Jeho telo sa kvôli úlohám vo filmoch menilo naozaj rôznymi spôsobmi. Váhu aj výzor striedal tak rýchlo, že je to pre mnohých dodnes neuveriteľné. Raz bol vychudnutý, svalnatý, inokedy s nadváhou. Všetko začalo filmom Americké psycho, kde musel disponovať vypracovanou postavou, takže ho hodiny tréningu neminuli. O dva roky neskôr musel kvôli snímke Mechanik drasticky schudnúť na 55 kíl. Jeho diéta pozostávala z kávy, cigariet a jedného jablka na deň. Iba o rok na to sa do kín dostal film Batman začína, kedy musel znovu nabrať svaly, a teda mať plus 31 kíl a dostať sa na obvyklú váhu. Neuveriteľné, nemyslíte?

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
02. december 2022 16:48