Zdroj: shutterstock

Doprajte si! Toto sú dôvody, prečo by ste mali konzumovať sladké každý deň

redakcia EVITA 28.11.2019, 19:00 Zdravie
A to je aj vtedy, ak ste na diéte. Je veľa zdravých sladkostí, ktoré sú v boji za dokonalú postavu povolené!

Nedostatok cukru v krvi, obzvlášť nám ženám, dokáže poriadne pokaziť náladu aj deň. Preto vám prinášame tri dobré dôvody, prečo neriskovať emocionálne a nervové zrútenie a radšej si dopriať kus torty alebo čokolády.

Energia

Rýchle cukry, ktoré sa vám vďaka sladkostiam dostanú do krvi (pozor, rovnako fungujú aj cukry z ovocia) vás síce neupokoja na dlho, ale pre krízové chvíle sú zaručenou S.O.S záchranou. A čo si budeme hovoriť, nosiť si čokoládovú alebo raw tyčinku v kabelke nie je nikdy na škodu.

Okamžitý pocit blaha

To šťastie, keď sa vám vaša milovaná sladkosť rozpustí v ústach a vy si užívate dokonalú chuť na maximum... Tomu sa nič nevyrovná, čo myslíte?

Prospešné látky 

Áno, dobre čítate. Ak si zrovna nedávate dezert, ktorý sa skladá z kila múky a tony masla, môžete vaše chute oklamať natoľko, že do tela dostanete vhodné látky a vitamíny. Raw tyčinka z datlí alebo domáca nutella vám urobia rovnakú službu ako napríklad snickerska. Narozdiel od nej, telu doprajete výživu a energiu na dlhšiu dobu.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.