Extrémna chronická únava, ktorá pretrváva aj po dôkladnom odpočinku a dostatočnom počte prespaných hodín, môže naznačovať niečo vážnejšie. Prakticky všetky druhy rakoviny sa prejavujú nadmernou únavou, ale často sa vyskytuje pri leukémii, alebo pri rakovine hrubého čreva, ktorá spôsobuje stratu krvi. Dlhodobá a pretrvávajúca bolesť hlavy môže zase niekedy prezrádzať rastúci nádor na mozgu. Opäť platí, že ak tieto príznaky trvajú dlhší čas, je čas na dôkladnú lekársku prehliadku.Pixabay
StoryEditor

Jednoduchý trik, ktorý vám pomôže s bolesťou hlavy do 2 minút!

04.12.2018, 10:53
Zdravie
Máte pred sebou celý deň, kedy neviete, čo skôr a naraz je to tu! Šialená bolesť hlavy, ktorá prišla v úplne nesprávnej dobe. Máme však pre vás perfektný trik, ktorý vám zaberie 2 minúty a pomôže vám od bolesti.

Čo budete potrebovať?

  • pero alebo ceruzku

Čo musíte urobiť?

Keď cítite, že sa blíži neznesiteľná bolesť hlavy, dajte si ceruzku (pero) medzi zuby a starostlivo ju držte medzi zubami a ústami po dobu 2 minút.

Prečo tento trik funguje?

Keď ste v strese, podvedome zvierate čeľusť a zuby, čo vedie k bolesti krčnej chrbtice a následne hlavy. Umiestnením pera medzi zuby pomôžete uvoľniť svaly v čeľusti, a tým zmienite aj spôsobenú bolesť. Nabudúce teda skúste namiesto aspirinu siahnuť po ceruzke (alebo pere) a presvedčíte sa samé.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
01. december 2022 16:54