Vybehnite sami na prechádzku a vyčistite si hlavu.dreamstime
StoryEditor

Novodobý fenomén: solo dating. Dajte si rande sami so sebou, prospeje to nielen vám, ale aj vášmu vzťahu

24.01.2023, 10:00
Vzťahy

Tráviť sám so sebou plnohodnotný čas je vždy dobrý nápad. Niekedy to chce doslova odvahu na to, aby ste si vybehli sami na obed, kávu či na divadelné predstavenie. Ďalší level je sólo cestovanie. Každý, kto to pravidelne praktizuje a v prípade cestovania aspoň raz zažil, si to však nevie vynachváliť.

Solo dating je novodobý fenomén obľúbený najmä medzi mladými ľuďmi a niet sa čo čudovať, že si našiel svojich priaznivcov. Je to cesta vďaka ktorej mnohokrát oveľa rýchlejšie nájdete sami seba.

Rande sám so sebou

Doslovný preklad solo datingu je: rande sám so sebou. Voľnejšie by sme to však mohli pokojne pomenovať tak, že máte sami so sebou tráviť viac času. Bude to iste náročné najmä pre tých z vás, ktorí ani päty nevystrčia z domu bez toho, aby mali spoločnosť. Ku káva potrebujete prítomnosť kamarátky a ísť sám na obed či večeru je niečo, čo si neviete ani predstaviť. Hrajú momentálne váš obľúbený film či divadelné predstavenie a nezohnali ste nikoho, kto by si to šiel užiť spolu s vami? Tak sa vám práve naskytla príležitosť ísť sám a nenechať si ujsť tento zážitok len preto, že všetci vaši blízki majú momentálne plný kalendár. Tu neplatia žiadne výhovorky, že nemôžete ísť cvičiť, lebo nemáte s kým. Je na čase spoliehať sa sám na seba, plniť si sny a ísť na miesta, ktoré ste vždy chceli vidieť.

Prospešné vzťahu

Ak máte partnera, neznamená to, že s ním musíte tráviť každú voľnú chvíľu. Aj vášmu vzťahu prospeje, keď si každý z vás sem tam vybehne za dobrodružstvom podľa svojich predstáv a sám. Navyše sa vyhnete hádkam a doťahovaniu, prečo s vami partner nejde na aktivity, ktoré on z duše neznáša, no do teraz ich robil len kvôli vám. Bude pre vás následne vzácnejší aj čas, ktorý budete tráviť spoločne. Nehovoriac o tom, že vzťahu prospeje aj fakt, že budete mať naplnené všetky svoje potreby a nebudete ho zaťažovať zbytočnými frustráciami z toho, že vám niečo v živote uniká. V neposlednom rade to môže byť v mnohých smeroch aj inšpirujúce. Nové zážitky prinesú nové témy o ktorých budete môcť s partnerom hovoriť a vaša samostatnosť ho k vám bude priťahovať ako magnet.

Sám či v spoločnosti

Pokiaľ nie ste práve introvert, ktorý čas osamote doslova vyhľadáva, potom bude solo dating pre vás prínosom. No netreba zabúdať ani na svojich priateľov a partnera. Budovanie zdravých vzťahov je tiež veľmi dôležité. Práve preto nejdeme vôbec porovnávať obyčajné rande či stretnutia s ďalšou osobou či osobami s časom, ktorý trávite sami so sebou a svojimi myšlienkami. Jednému aj druhému by ste mali venovať toľko priestoru, aby to vyhovovalo predovšetkým vám.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. júl 2024 00:41