shutterstock
StoryEditor

Máte pocit, že už nemilujete svojho manžela? Rada psychologičky vám otvorí oči

26.04.2021, 14:00
Vzťahy
S mužom sme spolu trinásť rokov. Je to dobrý človek, no lezie mi na nervy a nedávno som si uvedomila, že ho už neľúbim. Keby sme nemali syna, už by som bola preč... Spoznali ste sa v tom aj vy? Tak čítajte ďalej.

Občas sa to stane. Láska vyprchá a vy máte pred sebou ešte možno polovicu života. Prežijete ju s niekým, koho už neľúbite, alebo urobíte rozhodnutie, kvôli ktorému bude smutných niekoľko ľudí?

Dívate sa na neho a vôbec nechápete, čo ste na ňom pred rokmi videli. Ako vás mohol tento muž priťahovať?
Kedysi ste milovali jeho telo a pripadali vám sexi jeho ruky, dnes vám prekáža, keď sa vás tie ruky dotknú. Prekážajú vám jeho pohyby, prekáža vám, keď sa snaží byť milý, a prekáža vám dokonca, keď sa smeje. Ako sa mu pri tom urobia jamky na lícach. Fuj, odporné! A tie jamky ste kedysi tak zbožňovali... Všetko, čo ste na ňom milovali, dnes neznášate. Pripadá vám trápny a máte pocit, že s ním už len strácate čas. A čo je úplne najhoršie – začal vám prekážať aj jeho telesný pach. Pach, ktorý ste pred rokmi považovali za najkrajšiu vôňu na svete. Dnes otáčate hlavu, keď vás chce pobozkať, a sex ledva prežijete, ideálne v podnapitom stave. Už sa k nemu ráno netúlite a ani mu sama od seba nepoviete, že ho milujete. Nepoviete mu to, lebo to už nie je pravda. Žiadne zaľúbené správy počas dňa, žiadne ponáhľanie sa z práce domov. Teraz sa skôr tešíte, keď ste kdekoľvek inde, s kýmkoľvek, len nie s ním.

Lásky už niet
Čo sa to stalo? Kam sa podela láska? Len tak vyšumela, alebo sa stalo tisíc malých vecí, ktoré ju zničili? Ako to, že on vás ešte stále ľúbi a túži po vašej blízkosti? A prečo ste sa do neho vôbec zaľúbili? Vtedy sa vám zdal dokonalý, dnes už nie. Zmenili ste sa vy, alebo on? Najhoršie je, že máte spolu deti. Teda, deti sú super, akurát sa už nemôžete len tak zodvihnúť a povedať mu: „Sorry, už ťa nemám rada...“ Veď on je predsa perfektný otec. Alebo možno nie perfektný, ale dobrý. Trávi s deťmi víkendy, dovolenky, dokonca chodí aj na rodičovské združenia. Deti ho zbožňujú. Nefláka sa po nociach. Máte s ním v podstate pokojný život. Len s tým detailom, že ho už neľúbite. Dokonca ho možno aj neznášate!

Článok pokračuje na ďalšej strane

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
20. júl 2024 04:58