pexels
StoryEditor

Svojho manžela som milovala. Napriek tomu som sa vrátila k svojej prvej láske

19.01.2022, 15:00
Vzťahy
Niekedy sa to na prvý krát podariť nemusí. Dôvodov je milión, veď viete. Keď po rozchode prídete na to, že ten chlapík bol strašne fajn, neváhajte. Hlúposti, ako dva krát do tej istej rieky nevstúpiš, ignorujte.

My sme rozchod zažili až dvakrát. Prvýkrát sme boli mladí tínedžeri, mali sme niečo vyše pätnásť, a bola to, ako sa hovorí, láska na prvý pohľad. V momente, keď sa nám stretli pohľady, niečo vnútri „cinklo“. Nechodili sme spolu hneď, mal vzťah s iným dievčaťom, do toho nášho sme vhupli až po pár rokoch, no po roku sme sa rozišli. Dodnes si pamätám, čo mal v ten deň oblečené, keď sme sa videli naposledy, veľmi ma to bolelo... Každý sme si odžili svoj príbeh.

Neboli sme vôbec v kontakte, len sme sa dozvedali o dôležitých udalostiach v našich životoch z konštatovania našej spoločnej priateľky: jeho sobáš, narodenie syna a môj sobáš a neskôr narodenie môjho syna. Náhodne sme sa stretli v mojom meste osem mesiacov po narodení môjho syna. Bolo to krátke stretnutie, ale veľmi milé. Potom sme si každý rok poslali esemesku s blahoželaním všetkého dobrého k narodeninám, meninám a k vianočným sviatkom. Nič viac.

Pracovná ponuka

Po dvoch rokoch materskej dovolenky som mala potrebu pracovať a on prišiel s pracovnou ponukou. Prijala som ju, zároveň som ukončila pre mňa nefunkčný vzťah a odišla aj so synom za prácou. A aj za ním, aby som bola úprimná. Lenže, očakávania nás oboch boli príliš veľké a sklamanie prišlo rýchlo. Nefungovalo to. Po približne roku som sa zbalila a odišla k rodičom. Dúfala som, že všetko bude dobré, no nebolo. Preplakala som veľa večerov a nocí a celý čas som si kládla otázky, kde robím chybu, čo som mala urobiť inak a či som naozaj taká nemožná, že nedokážem mať fungujúci vzťah.

Jediné, čo ma držalo nad hladinou a pri vedomí, bol môj syn. Jediné svetlo môjho života, pre ktoré som sa každé ráno budila a usínala s ním v náručí. Všetok čas som trávila s ním, lebo bol jediný človiečik – kus mňa, ktorý mi dával pocit potrebnosti a nekonečno lásky. Do práce som chodila necelý rok a potom mi oznámili, že ma už nepotrebujú. Počas obdobia, čo som bývala u rodičov, som veľa premýšľala.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. jún 2024 10:35