Relácia Elementy ženy s hosťom Rastislavom Magnom. evita
StoryEditor

Relácia ELEMENTY ženy: Rastislav Magna o 3D analýze chodidla a prečo funkčnosť tenisiek nepodceňovať

10.05.2024, 14:34
Elementy ženy

Venujte pozornosť chodidlám! Môžete predísť nepríjemnostiam. Napriek tomu, že sa viac a viac hovorí o benefitoch športu na naše zdravie o vybavení už toľko nie. Aj na obyčajné "krokovanie" je podstatné nezanedbať funkčnosť tenisiek. Nie každé sa totiž hodia konkrétne na vaše chodidlo. Aj keď sa možno cítite pohodlne a páčia sa vám, nemusí to vo finále vášmu pohybovému aparátu pomôcť. Profesionálny bežec Rastislav Magna nám v rozhovore opísal prečo je dôležité pozerať na základný aspekt. Nezarábajte si na problém!

image

Relácia Elementy ženy s hosťom Rastislavom Magnom. 

evita

Nesprávny výber tenisiek aj na bežný deň môže poriadne uškodiť. Odborník na beh nám vysvetlil prečo! Poznáte to? Vyberiete sa do športového obchodu poohliadnuť sa po funkčných teniskách, v ktorých by sa vám dobre chodilo celý deň. Ale zostanete v širokej ponuke zmätený. Mestské, "estetické" tenisky nikdy nesplnia účel tak, ako športové. Tie sú totiž vyvinuté i proti nárazom päty. Tak veľmi adorovaná barefoot obuv je zrejme to najhoršie čo si na celodennú chôdzu po meste môžete vybrať. 

„Potrebujeme docieliť, aby sme preniesli tlak a stáli na chodidlách najmä vpredu. Je to smerodajné aj pri výbere funkčných vložiek do tenisiek," vysvetlil nám v rozhovore Rastislav Magna, špecialista na beh a ambasádor 3D skenovania chodidla. 

V rozhovore sa dozviete:

  • prečo zacieliť pozornosť na správne tenisky
  • kedy si myslíte, že sú pre vás vhodné, ale nie sú
  • prečo staviť na 3D skenovanie chodidla
  • hanbíte sa do práce siahnuť po teniskách? Ktoré sú IN a kto vedel už pred rokmi o čo ide?

Aj o týchto témach sme sa rozprávali v štúdiu s profesionálnym bežcom Rastislavom Magnom.

Celý rozhovor vo VIDEU

Relácia Elementy ženy s hosťom Rastislavom Magnom. 

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/elementy-zeny, menuAlias = elementy-zeny, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
15. jún 2024 04:45