Dara Rolins takmer musela zrušiť vypredaný koncert.Instagram/Dara Rolins
StoryEditor

Rolins skončila v sanitke! Legendárny koncert v českej aréne takmer zrušili, rozhodovala o tom jedna žena

26.09.2023, 11:00
Celebrity

Dara Rolins (50) tento rok januári zorganizovala pre svojich fanúšikov zrejme najväčší koncert svojej kariéry. Bol pri príležitosti jej jubilejnej päťdesiatky. O2 aréna bola vtedy beznádejne vypredaná. Ale málokto vie, že koncert takmer hodinu pred začiatkom zrušili a fanúšikovia si mohli ísť pískať. Speváčka takmer prišla o hlasivky a ratoval ju Leoš Mareš.

Dara patrí medzi popredné speváčky nie len na slovenskej, ale aj českej scéne. Fanúšikov má snáď v každej generácii a o tom, že je profesionálka do slova a do písmena ich neraz presvedčila. Inak tomu nebolo ani počas najväčšieho koncertu, ktorý odohrala v januári tohto roka. V zákulisí sa však odohrala poriadna dráma, ktorá vyšla na povrch až teraz.

Takmer zrušený koncert

To, že obrovská show, ktorá sa pripravovala niekoľko mesiacov a na jej štarte spolupracovali desiatky, až stovky ľudí, bola takmer zrušená sa podarilo spoľahlivo ututlať. Dara však vyšla s pravdou von v nedávnom rozhovore s Adelou a Sajfom. Tí túto tému otvorili a Dara prezradila viac o tom, čo koncertu predchádzalo. Hodinu pred začiatkom nastala v zákulisí poriadna dráma. „Ja som sedela v šatni po generálke som cítila, že vlastne akože mám unavené hrdlo. Musím si šetriť hlas, ideme to druhýkrát zopakovať a že by to chcelo možno nejaký čaj, kamilkový, alebo niečo...“ Jej dvorná fotografka a kamarátka jej v dobrej viere posunula sprej do hrdla, ktoré nosí v kabelke pre svoje deti. Speváčka si ho nastriekala a vtedy začala poriadna dráma, kedy ostali všetci v pozore. 

Sprej na prírodnej báze mal blond speváčke pomôcť. Lenže tá sa začala takmer dusiť.

Dara nezabudla spomenúť, že sprej si aplikovala veľmi dôsledne a namiesto dvoch – troch strekov si dopriala extra dávku. Následne sa rozkašľala a ledva lapala po dychu: „Celý tento cirkus trval desať minút,“ spomína.  Ani po tomto čase však kašeľ neutíchal a tak trebalo konať.

Zasahovala aj záchranka

V šatni spolu s Darou bola aj jej dcéra Laura. Práve tá podľa Dariných slov vybehla na chodbu a zavolala záchranku. Dare dali infúziu a na miesto dorazila aj doktorka, ktorá sa špecializuje na dýchacie cesty. Práve tá sa snažila Daru nie len upokojiť, ale podať jej aj medikamenty, ktoré ju napokon postavili na nohy. Aj napriek tomu, že vtedy jej zrejme do smiechu nebolo, dnes tento zážitok opisuje s istou dávkou humoru. Nezabudla tiež podotknúť, že v strese bol aj Leoš Mareš, ktorý sa na koncerte podieľal: „Jediný kto prenikol do útrob sanitky bol samozrejme Leoš v tom obrovskom kožuchu, ktorý tam chodil a fackoval ma s tou kožušinou.“ Rolins vysvetľovala záchranárke, že ona proste musí vystupovať, tá jej len profesionálne odpovedala, že až keď rozhodne ona. Darmo v takýchto prípadoch má skutočne posledné slovo lekár.

Napokon však všetko dobre dopadlo. Daru museli nanovo nalíčiť a učesať a keď vystúpila na pódium, fanúšikovia nemali ani šajnu o tom, čo Dara len pár minút dozadu musela prežiť. 

Nakoniec prezradila v čom bol pes zakopaný. Sprej bol naozaj v špičkovej kvalite, lenže bol v ňom propolis. A to bola tá chyba. Dnes Dara vie čo určite pred koncertom nemôže užívať.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. júl 2024 15:32