profimedia
StoryEditor

Skutočnú lásku našiel až po boku muža. Kvôli urážkam od ľudí sa však Michal Dočolomanský bál priznania

12.12.2021, 22:00
Celebrity
Napriek tomu, že od jeho smrti uplynulo už 11 rokov, stále je pre verejnosť ikonickou osobnosťou. Postavy, ktorým vdýchol na divadelných doskách život, nesú spomienku naňho, no málokto vie, aký bol súkromný život Dočka - ako ho mnohí prezývali.

Už keď sa Michal Dočolomanský prvýkrát objavil na divadelných doskách, spôsobil ošiaľ. Nielenže bol obdarený nesmiernym talentom, ktorý z neho už za krátko spravil hviezdu, zároveň mal šarm a charizmu na rozdávanie. Niet divu, že sa stal miláčikom najmä ženského publika. V čase, keď sa však jeho meno dostávalo do povedomia, bol už Michal šťastne zadaný. Jeho srdce si získala spolužiačka Marta, ktorá s ním študovala na vysokej škole dramaturgiu. Dvojica sa spolu zobrala a v manželskom zväzku, z ktorého pochádzajú dve deti, vydržala dlhých 20 rokov.

Aj keď sa známy herec o svoje súkromie nikdy s novinármi nedelil a osobný život si držal v tajnosti, smutnú správu sa mu nepodarilo dlhšie tajiť. V roku 1997 ohlásil so svojou manželkou rozchod, ktorý obidvaja veľmi ťažko zvládali a označili za emotívny. 

V rozhovoroch, kedy sa Dočolomanského pýtali na novú, potenciálnu priateľku, herec vzťahovú tému príliš nerozpitvával. Na otázky, či si vie po svojom boku po tak dlhom manželstve predstaviť inú ženu, odpovedal rázne nie. Toto gesto vtedy mnohí považovali za vernosť, ktorú stále držal svojej bývalej manželke, ale aj akúsi romantickú stránku umelca, ktorý sa nevedel preniesť cez rozvod. Pravda však bola niekde úplne inde. 

Článok pokračuje na ďalšej strane

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
17. máj 2024 19:57