opalena zena mejkap
Zdroj: shutterstock.com

Ako sa namaľovať, keď máte opálenú tvár? Chce to niekoľko dôležitých zmien!

Keď sme po dovolenke výraznejšie opálené, vyzeráme ináč, než po zbytok roka. Preto sa aj musíme líčiť trošku ináč, aby sme z opáleného looku vyťažili čo najviac.

Zásada č. 1 : Určite siahnite po mejkape tekutej konzistencie, ktorý sa na tvári rozleje a spojí odtiene pleti. Existujú aj mejkapy presne na leto – majú ľahké krytie a zlatý podtón

Zásada č. 2: Mejkap nesmie byť svetlejší ako je vaša pleť a siahnite po žltkastom odtieni, nie po ružovom

Zásada č. 3: Ak chcete byť matná, púder vymeňte za matný bronzer, ktorý ešte zvýrazní vašu čokoládovú kožu, vyhnite sa však lokalite pod očami

Zásada č. 4: Ak používate korektor pod oči, zvoľte o odtieň tmavší, ako používate celý rok. Prechod medzi korektorom pod očami a mejkapom zafixujte transparentným púdrom. Ak máte väčšie nedokonalosti, ktoré nezakryje mejkap s ľahkým krytím, použite tuhý, vodeodolný korektor.

Zásada č.5: Rozjasňovač si vyberte taký, ktorý má v sebe zlaté pigmenty. Môžete ho použiť tak, že ho zmiešate s mejkapom a nanesiete na celú tvár, alebo iba na vrchol lícnych kostí. Nezabudnite na dekolt a kľúčne kosti!

Náš tip: Ak máte tekutý rozjasňovač, vyskúšajte ho naniesť blenderom alebo štetcom. Vyzerá to oveľa lepšie, ako keď si ho „nacapkáte“ rukami a neporuší tak vrstvu mejkapu.  

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk