Zdroj: profimedia

Manželstvo len na oko? Kvôli údajnému milencovi kráľovná Alžbeta neváhala porušiť pravidlá

Boli spolu až do momentu, kým princ Philip poslednýkrát vydýchol. Napriek tomu je ich vzťah zahalený niekoľkými tajomstvami..

Zatiaľ čo bol princ Philip spájaný s tanečnicou a herečkou Pat Kirkwoodovou, kráľovná Alžbeta trávila čas s Lordom Porchesterom, ktorého všetky familiárne volali Porchey. Dvojica sa zoznámila v čase, keď si kráľovná už dopisovala s Philipom a zdalo sa, že niektorí rodinní príslušníci, obzvlášť mama Alžbety, túžili po tom, aby si budúca hlava krajiny zobrala za manžela práve mladého Lorda. 

Dvojica spolu najmä počas krízy v manželstve trávila veľa času. Aj práve preto mnohé médiá špekulovali o tom, či je medzi dvoma priateľmi, ktorí mali k sebe blízko celý život, aj niečo viac. Len pred pár rokmi otvorene o ich vzťahu porozprával syn už zosnulého lorda. ,,Boli z tej istej generácie. Prešli vojnou, spájala ich veľká láska k prírode, divočine, ku koňom. Či už kráčali po Sandringhame, Highclere alebo po Škótsku, vždy sa vedeli do seba zahĺbiť,'' prezradil médiám syn Porcheyho a dodal, že obidvaja považovali svoje pravidelné, týždňové stretnutia za kľúčové. 

Podozrenie stúplo práve v okamihu, keď kráľovná Alžbeta oznámila svoje tretie tehotenstvo - len krátko po tom, čo sa Philip vrátil domov. V tom čase sa z Porcheyho stal manažér jej dostihových koní, čím špekulácie naberali na sile. ,,Kráľovná Alžbeta Porcheyho nepochybne považovala za sexuálne príťažlivého,'' uviedol ešte dávnejšie zdroj z okolia kráľovskej rodiny pre denník The Telegraph. Dôkaz o tom, že by Alžbeta však bola skutočne neverná, sa nikdy nenašiel. Tak, ako aj u Philipa. Je teda otázne, či je to dôsledkom vtedajšej doby, kedy informácie neboli natoľko prístupné a dohľadateľné, alebo faktom, že ani jeden z partnerov tomu druhému neverným nebol. 

Faktom však je, že kráľovná Alžbeta, ktorá sa celý život riadila pravidlami, urobila pri pohrebe svojho milovaného spoločníka Porcheyho výnimku. Navštívila aj totiž súkromný obrad - a to napriek tomu, že jej to protokol zakazuje. Isté tak je jedno - že dvojica mala k sebe skutočne blízko celý život a nejednalo sa len o pracovný vzťah...

Pozrite si, ako vyzeral údajný milenec kráľovnej Alžbety, ale aj milenka princa Philipa:

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.