Zdroj: shutterstock.com

Plastický chirurg otvorene: Spokojnosť vychádza zvnútra človeka, a nie zo skalpela plastického chirurga

Prečítajte si krátky rozhovor s uznávaným plastickým chirurgom Martinom Boháčom, ktorý prezradil, aký estetický zákrok by žene odmietol urobiť.

Čo si všimnete na žene ako prvé? Profesionálna deformácia, hneď ju v mysli vylepšujete?
Môjmu oku neunikne postava a celkové vyžarovanie. Páčia sa mi ženy, z ktorých sála ženskosť – oblečenie, vôňa, pohyb tela, úsmev. A určite sa k tomuto názoru pridajú zástupy mužov. Na peknú ženu sa vždy radi pozrieme aj usmejeme.

S akou požiadavkou za vami ženy najčastejšie chodia?
Chcú sa jednoducho páčiť mužom, chcú byť viac „ženami“, chcú byť so sebou spokojnejšie. Nie vždy im však viem pomôcť. Keďže spokojnosť vychádza zvnútra človeka, a nie zo skalpela plastického chirurga.

Dokáže plastický chirurg presvedčiť ženu, že estetický zákrok nepotrebuje?
Stáva sa mi, že odmietnem realizovať operáciu, pretože mám pocit, že žena, ktorá sedí predo mnou, je „dokonalá“ a nie je na nej čo zlepšovať. Jednoducho jej poviem, ako ju vidím ja.

Čo by ste žene odmietli urobiť?
Čokoľvek, čo by narušilo harmóniu jej tela. Niečo, čo pôsobí neesteticky. Dovolím si o sebe tvrdiť, že mám estetické cítenie. A svojmu úsudku plne dôverujem.

Čo je z pohľadu plastického chirurga v rámci vylepšení akurát a čo už príliš?
Akurát je všetko, čo je prirodzené a pôsobí prirodzene. Príliš je to, čo je neproporčné, neharmonické, prvoplánové.

Vyplastikované ženy, alebo tie, ktoré vedia prijať aj svoje nedostatky? Ako to vníma mužské oko?
Krásu možno vidieť na tele ženy, no vychádza z jej vnútra. Ak je žena schopná popracovať na svojom „vnútri“ či zabojovať s chorobou, šikovné ruky plastického chirurga len dotvoria jej telesný obraz a prinavrátia jej stratenú radosť a naplnenie. Tak vidíme spokojné a krásne ženy.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk