Zdroj: pinterest.com

3 „zdravé“ nápoje, ktoré sú škodlivé takmer rovnako ako kola

Denisa Badalová 10.04.2018, 12:10 Zdravie
Kolu alebo čaj? Ak sa staráte o to, aby vám vaše telo slúžilo čo najdlhšie, zvolíte si pravdepodobne druhú variantu. Teda tú zlú. Čaj totiž v niektorých prípadoch obsahuje toľko cukru ako plnohodnotný dezert. Tieto tri nápoje s nami nehrajú fair-play - tvária sa zdravo ale sú zradné! Odhaľte ich!

OVOCNÝ DŽÚS

Kupujete len tie stopercentné? Tak si dajte pozor aj na tie. Aj keď sa tvária, že v nich nič iné nenájdete ako vyšťavené ovocie, obsahujú pridaný cukor. Pohár hroznového džúsu obsahuje 36 gramov cukru, čo nie je ďaleko od toho, čo nájdete v plechovke citrónovo- limetkovej limonády, ktorá obsahuje 44 gramov.

HORÚCA ČOKOLÁDA

Čokoláda stojí v rebríčku ešte na horšej pozícií ako džús. Vyradiť ho zo zimného jedálničku, kedy netúžime po ničom inom ako priložiť zmrznuté ruky k horúcej šálke, môže bolieť. Nemusíte však čokoládu prestať piť úplne. Len ju obmedzte. Podľa nutričnej terapeutky je to skôr dezert ako nápoj. Klasický pollitrový hrnček so šľahačkou obsahuje 400 kalórií a 43 gramov cukru, čo je viac ako plechovka koly.

ĽADOVÝ ČAJ

Čaj, biely alebo zelený, pôsobí na telo blahodárne. Ten v plastovej fľaške účinkuje úplne naopak. Väčšina ľadových čajov je štedro osladená. Obľúbená značka pridáva do fľašky až 30 gramov cukru. Tento nápoj je teda viac ako dezert.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk