Zdroj: profimedia

Žena k láske potrebuje pocit, že je milovaná. Muž obdiv, tvrdí psychológ

redakcia EVITA 12.09.2021, 22:30 Vzťahy
Odborník na partnerské vzťahy prezradil, či majú muži problém s priznaním a vyjadrením svojich citov.

Ženy: najsilnejšie afrodiziakum je pocit, že sme milované

Bežný muž si je skrátka istý, že svoju lásku vyjadrovať nemusí. Ani činmi, nieto ešte slovami. Vo svojom opojení predstavou, že vyjadrovanie lásky potrebujú k šťastiu iba ženy ovanuté hystériou, považujú niečo také za komédiu. "Sú aj takí, ktorí tento svoj pocit dokonca verbalizujú. A potom sa čudujú, keď sa ich drahá, adresátka to podobných výrokov, začne skutočne ako hysterka správať," dodáva psychológ.

"Vo vlastnom záujme by si títo chlapíci mohli aspoň občas pripomenúť, že pre mužov je najsilnejším afrodiziakom obdiv ženy, zatiaľ čo pre ženu pocit - pochopiteľne opretý o dôkazy, že ju daný muž miluje, berie vážne a zároveň ho zaujímajú nielen jej vnady, ale aj pocity."

Lásku možno vyjadriť kvetinou, ale napríklad aj vlastnoručne uvarenou večerou, pričom pozorný partner neupečie žene držiacu diétu grilované koleno, aj keby sa sám po ňom mohol utĺcť. Taký muž si všíma a snaží sa dešifrovať, čo robí jeho drahej radosť, či sú to lístky do divadla, šperk, ponuka dovolenky za hranicami všedných dní, alebo napríklad len to, že je ochotný sa s ňou zúčastniť narodenín pani svokry, bez toho aby to nahlas komentoval.

"Poďme si každý sám za seba napísať na kus papiera čo najkonkrétnejšie a so snahou o pozitívne formulácie, čím by nám ten druhý mohol urobiť radosť," ponúka Petr Šmolka jednu užitočnú pomôcku. "A potom si niekedy tie papiere vymeniť. Bez toho aby sme sa o napísanom bavili, pretože inak hrozia debaty ako - ja by som to a to robil, keby si ty ... "

Takáto výmena "papierikov" môže byť užitočným nástrojom, ktorý použijete v okamihu, keď by sa vám zachcelo druhého niečím potešiť. "Zároveň však nemožno podobnú hru chápať ako zákazkový list. Aby sme po týždni nechodili a nehovorili, tak toto si splnil na 20 percent, toto vôbec, mal by si sa chlapče polepšiť!"

Múdra žena muža obdivuje

Ak si ženy želajú, aby im partner vyznával lásku a podľa seba súdia i jeho, výsledkom je, že on bezradne (alebo podozrievavo) mlčí a ona mu dookola opakuje, ako veľmi ho miluje. Druhá žena na jeho mieste by to ocenila, ale na mužov tieto abstraktné vety nepôsobia nijako, maximálne sa vydesia, že bude nasledovať nejaké prianie či zadania. Aké že teda "vyznania" najviac potešia muža?

Všetci odborníci sveta na partnerské vzťahy sa zhodnú: je to obdiv. "Žena múdra sa usilovne snaží partnera pristihnúť pri niečom, za čo by ho obdivovať mohla. Len žena nenápaditá a nepozorná tvrdí: ja by som ho tak rada obdivovala, len keby bolo zač! Muža možno potešiť aj sviečkovou alebo sexom, rybárskym prútom i toleranciou voči jeho pánskym jazdám. Múdre ženy si všímajú, čo robí ich partnerom radosť, prípadne ich aspoň požiadajú, čím by im ju urobiť mohli," zhŕňa psychológ Petr Šmolka.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.