happy couple
Zdroj: shutterstock.com

Desatoro šťastného manželstva. Dodržujete tieto veci aj vy?

Pauli Kentošová 18.02.2021, 09:00 Vzťahy
Manželstvo nie je len o láske.. ale aj o desiatkach ďalších vecí, vďaka ktorým zažijete tu najlepšiu jazdu svojho života.


5. Majte priateľov, svoje koníčky a dodržujte vlastné rituály

- vlastný život je dôležitý. Je fajn, ak máte s partnerom spoločné záľuby a priateľov, no je potreba tieto svety rozlišovať. Váš celý svet nie je len váš partner. Vy sama ste svojím svetom. 

6. Nezhadzujte sa pred ľudmi, dávajte pozor na kritiku, inak budete generovať medzi sebou nenávisť

- podpora partnera je dôležitá nie len v súkromí, ale aj na verejnosti. Občasná sranda a podpichovanie je fajn, no stále je potreba sa uistiť, ako to vníma partner. Niekedy zdanie totiž klame.

7. Zostaňte v kontakte aj keď ste každý inde, ale neobmedzujte partnera

- nikdy, naozaj nikdy nedajte partnerovi pocítiť, že ho nejakým spôsobom obmedzujete alebo mu vytyčujete pravidlá. Doprajte svojej polovičke voľnosť a ak má o vás skutočne záujem, verte, že ju bude vyhľadávať. 

8. Robte niektoré veci spoločne

- a neráta sa do toho pozeranie telky! Aj keď spoločný maratón seriálu znie fajn, skúste si nájsť záľubu, ktorá vás bude spájať o čosi viac aj v inom prostredí, než obývačke.

9. Chápte, že v niektorých veciach sa jednoducho nezhodnete a ak sa pohádate, snažte sa nepredlžovať svoj hnev do ďalšieho dňa, hľadajte porozumenie

- čo bolo bolo. Už sa neodstane. Prečo však prenášať negatívne emócie, ktoré už raz prišli do niečoho ďalšieho?

10. Buďte vďační voči sebe navzájom

- vďačnosť, pokora, úcta. Treba ešte niečo dodať?

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.