Ani s drahými krémami sa výsledok nedostavuje? Možno robíte chybu inde.dreamstime
StoryEditor

Najväčší nepriatelia krásy: V dosiahnutí vysnívanej pleti vám bráni kofeín, mobil, ale aj táto každodenná činnosť!

16.01.2024, 08:48
Životný štýl

Cvičíte, snažíte sa zdravo stravovať alebo neustále nakupujete drahé prípravky na spevnenie pokožky či proti vráskam? A stále máte pocit, že nič z toho nepomáha? Nuž, ak vaša pleť stále nevyzerá podľa vašich predstáv, príčinu musíte hľadať aj niekde inde. Totiž, je dosť možné, že robíte niektorú z týchto chýb, ktoré škodia vašej pleti. Pozrite sa, ktoré to sú.

Pri dosahovanú vysnívanej pleti sa nemôžete zameriavať len na správnu životosprávu, ale aj bežné veci, ktoré s dennou rutinou starostlivosti o pleť na jednej strane síce nemajú nič spoločné, no na druhej môžu vašej pleti naozaj uškodiť. Zopár z týchto chýb si určite neuvedomujete, ale výsledky sa objavia hlavne na citlivej pleti. Pozrite sa, aké prehrešky patria k najväčším nepriateľom vašej krásy.  

Mobil je hrozbou pre vašu pleť

Možno sa budete čudovať, koľko baktérii sa nachádza na vašom mobilnom telefóne. Samo o sebe by to nebolo tak zlé, veď predsa, baktérie sú všade okolo nás. Priznajte sa však, ako často ho čistíte, pokladáte na špinavý stôl alebo chytáte neumytými rukami? Akonáhle si ho napokon priložíte k uchu, všetky baktérie preskočia na vaše líce a na tvári sa vám vytvoria nepekné vyrážky. Skúste sa ho preto naučiť čistiť vlhčenými obrúskami.

Priveľa kofeínu neškodí len vášmu zdraviu

Príliš veľa kofeínu nie je zdravý pre nikoho a aj keď ho nájdete v kozmetických výrobkoch, nie je až tak vhodný ani pre vašu pleť. Kofeín v tele totiž môže za suchú pokožku a nadmernú tvorbu vrások. Ak sa neviete zbaviť pitia kávy, svoju pokožku môžete zachrániť dostatočným pitným režimom.

Horúca sprcha či sauna

Áno, hovorí sa, že sauna je zdravá, no platí to len v prípade imunity. Pričasté návštevy sauny, parných kúpeľov alebo dlhé sprchovanie pod horúcou vodou vedie k znižovaniu elasticity pokožky, úbytku kolagénu, začervenaniu a svrbeniu.  

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zivotny-styl, menuAlias = zivotny-styl, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
02. marec 2024 01:01