FOODPANDA
StoryEditor

Vyhnite sa preplneným obchodom: Nakupovať potraviny môžete aj bez toho, aby ste vstali z postele

03.12.2021, 13:30
Životný štýl
Momentálna situácia nie je na Slovensku priaznivá, a tak sa nemožno čudovať čoraz prísnejším opatreniam, ktoré nám zťažia aj také bežné činnosti, akými je napríklad nákup potravín. Našťastie však existuje riešenie.

Pokrok technológií nám priniesol mnohé vymoženosti - medzi nimi aj rôzne eshopy, kde si môžete nakúpiť už aj z pohodlia domova. Mnohé z tých najzákladnejších obchodov, ktoré navštevujeme takmer denno-denne, na tomto zozname chýba. Mnohé menšie obchody či lokálne potraviny touto možnosťou nedisponujú. Aj keď väčšie reťazce na online systém objednávok už dávnejšie prešli, faktom je, že sa ku svojej objednávke zriedkakedy dostane ešte v deň online nákupu. To bol jeden z impulzov, prečo sa spoločnosť FoodPanda rozhodla prísť s unikátnou myšlienkou a ponúkať ľuďom donáškovú službu potravín, ktoré si sami vyberú. 

Platforma pandamarket, ktorá vznikla na toto online nakupovanie, nefunguje ako bežný supermarket. Má totiž oveľa väčší záber a ponúka tisíce produktov - od zápaliek, črstvých potravín či špeciálnych položiek pre vegánov alebo dojčatá. Nájdete v ňom aj príležitostný sortiment ako adventné vence, baliaci papier či darčekové sety v podobe vína a kozmetiky. 

,,Nakoľko má pandamarket má svoj vlastný manažment, môže tak garantovať časové limity vo fáze prípravy nákupu pred tým, než ho odovzdá kuriérovi. Vďaka tomu vie garantovať dodanie už od dvadsiatich minút od objednania,’' uvádza spoločnosť s tým, že väčšina zákazníkov v hlavnom meste čaká často skutočne menej, než by sa vybrala do najbližšieho obchodu a dorazila domov. 

„Ísť v hustej premávke do obchodu, hodinu nakupovať a zase v premávke cestovať domov, to je časový luxus, ktorý si množstvo ľudí nemôže alebo nechce dovoliť. pandamarket príde s vaším nákupom až k vám, s garantovanou rýchlosťou od 20 minút od potvrdenia objednávky, hovorí riaditeľ pandamarketu Mikolaj Komorowski. O tom, že tento nápad je realizovateľný, svedčí aj úspech testovacej prevádzky v Petržalke či skúsenosti zo susedného Česka. Obrovskou výhodou je služba najmä teraz, v čase lockdownu, kedy by sme svoj pohyb mali eliminovať. 

Viac informácií a vyskúšanie pandamerketu nájdete na tomto linku

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zivotny-styl, menuAlias = zivotny-styl, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
13. apríl 2024 15:23