Paradajková šťava obsahuje množstvo vitamínov aj minerálov.dreamstime
StoryEditor

Paradajková šťava. Toto sú dôvody prečo by vo vašom nápojovom lístku nemala chýbať

18.04.2023, 14:00
Zdravie

Ovocné šťavy či džúsy, alebo smoothie nie sú vo vašom jedálničku žiadnou novinkou. No do pitia zeleninových štiav sa mnohí z vás až tak nehrnú. Je to však chyba. Oproti tým ovocným obsahujú oveľa menej cukru, zasýtia a majú mnoho pozitívnych účinkov na vaše zdravie. Paradajková šťava je presne tým nápojom, ktorý by vo vašom pomyselnom nápojovom lístku nemal chýbať.

Paradajková šťavu môžete pokojne rátať do vášho pitného režimu. Je zdravá, chutná a v neposlednom rade zdravá a osviežujúca.

Silný antioxidant

Paradajková šťava obsahuje množstvo antioxidantov. Keď si ju však v obchode budete vyberať, prihliadajte aj na informácie na obale a voľte tú šťavu, ktorá obsahuje čo najmenej cukru či konzervačných látok. Chráni teda vaše telo aj pred voľnými radikálmi a navyše má močopudné účinky, čiže sa dokáže bez problémov zbaviť nahromadených toxínov v tele. Po paradajkovej šťave by ste mali siahnuť aj v prípade, že máte problém so zadržiavaním vody v tele. Pite aspoň pohár šťavy denne a tieto problémy budú čoskoro minulosťou.

Upraví trávenie

Tento sýto červený nápoj dokonca pomôže aj vášmu tráveniu a fungovaniu celého tráviaceho traktu. Navyše je nápomocná aj v prípade, že vás trápia časté zápchy a máte problém s vyprázdňovaním. Je bohatým zdrojom vlákniny, čiže podporí aj peristaltiku vašich čriev.

Vitamíny aj minerály

Okrem už spomenutých antioxidantov obsahuje paradajková šťava aj vitamíny A, C a E a tiež minerálne látky ako zinok, železo, horčík a draslík. Práve horčík častokrát potrebujú dopĺňať športovci či ľudia, ktorých trápia kŕče. Paradajková šťava je ideálna na jeho doplnenie.

Imunita aj pleť

Ak budete paradajkovú šťavu popíjať pravidelne, podporíte tým svoj imunitný systém, no jej pozitívne účinky uvidíte aj na svoje pleti, vlasoch či nechtoch. Šťava má aj protizápalové účinky čiže jej pravidelná konzumácia sa vám vyplatí aj vďaka tomu.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
23. júl 2024 10:50