Aj vy občas potrebujete preklad na to, čo vám hovorí váš partner?dreamstime
StoryEditor

Potrebujete niekedy výkladový slovník na frázy, ktoré muži používajú? Nech sa páči, tento translator vám pomôže sa v nich zorientovať

14.12.2022, 15:00
Vzťahy

Stretli ste muža svojich snov? Rozumiete si, všetko funguje tak ako má, no občas ste aj napriek tomu tak trochu „stratená v preklade“? A možno tieto pocity zažívate aj pri svojej novej známosti a ani v tomto prípade neviete, čo dotyčný myslí svojimi vyhýbavými formulkami. Ono to vlastne vôbec nie je také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, je to až príliš jednoduché.

Nie je to o tebe

Zlá nálada, neskoré príchody domov, nedvíhanie telefónu, nedostatok komunikácie. Vám sa zdá, že je váš partner iný a aj ho s tým konfrontujete, no on má pre vás jednoznačnú odpoveď: „ nie je to o tebe“. No opak je pravdou. Vy ste dôvodom týchto nálad. On už len hľadá únikový východ z tohto vzťahu, nech už je v akomkoľvek štádiu a nevie, ako na to. Možno je to slaboch, ktorý nemá odvahu povedať vám otvorene, ako sa veci majú. Možno len nevie nájsť tie správne slová a možno vás má rád a nechce vás raniť. Jedno horšie, ako druhé.

Dajme si pauzu

Ak za vami príde s návrhom, aby ste si „dali pauzu“ vedzte, že nevie ako má váš vzťah ukončiť a toto považuje za menšie zlo. Ak aj obaja netušíte, že toto celé smeruje k rozchodu, tak vedzte, že on v tom má v tejto chvíli jasno. Niekedy je síce pauza vo vzťahu veľmi prospešná, musí to byť však dohoda a iniciatíva oboch strán. V opačnom prípade môžete tiež predpokladať, že váš partner zatúžil po troške slobody a vás si necháva ako zadné vrátka.

Zaslúžiš si niekoho lepšieho

Ruku hore, kto frázu: „zaslúžiš si niekoho lepšieho“ už raz počul, alebo povedal? Vy presne viete, čo chcete a aj to, koho, alebo čo si zaslúžite. On chce však zostať za „pekného“ a práve preto nevymyslel nič iné, než to hrať na to, že má v sebe aspoň dostatok sebareflexie a sám vyhodnotil, že nie je pre vás dosť dobrý.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
02. december 2023 19:01