Pixabay
StoryEditor

Aj zlomené srdce sa dá dať naspäť dokopy. Takto sa dostanete z rozchodu

04.12.2020, 15:00
Vzťahy
Rozchod s milovanou osobou je jedna z najťažších, ale aj najdôležitejších skúšok v živote.

Z rozchodu sa ľahšie dostanete otvorenou diskusiou. Najlepší spôsob je porozprávať sa o tom, diskutovať a analyzovať, prečo to nevyšlo. Štúdia sa zamerala na vyše 200 mladých dospelých ľudí, ktorí zažili rozchod v posledných šiestich mesiacoch. Vedci sa ich pýtali ako prežili rozchod a na ich pocity po odlúčení sa s partnerom. Tí, ktorí diskutovali o svojich rozchodoch počas deviatich týždňov mali menší pocit osamelosti a menej obsedantných myšlienok ako ostatní. Človek po rozchode jednoducho musí tento stav emočne prijať. Odborníci upozorňujú, že sa vtedy musíte stať novou osobou, ktorá je odlišná od tej, ktorú zlomil rozchod. Ak si dokážete spracovať a vysvetliť, čo sa vlastne stalo vo vašej mysli alebo sa o tom porozprávate s inými ľuďmi, tak to dosiahnete a bude z vás iný človek. shutterstock

Podľa rodinného psychológa Carla Pickhardta sú výrečné ženy z hľadiska hladšieho rozchodu vo výhode, ako píše teenvogue.com. Majú totiž tendenciu viac diskutovať a rozoberať svoje problémy ako muži. So stratou partnera sa tak rýchlejšie citovo vyrovnajú. Zahoja si otvorené rany a budú pripravené na ďalší svoj vzťah. Tým, že budú rozchod a jeho príčiny ignorovať, budú odsúdení opakovať stále tie isté chyby aj vo svojich budúcich vzťahoch.

Ak sa chcete z nepodareného vzťahu dostať čo najskôr a svojho partnera odstrániť z hlavy, potrebujete čas, ktorý všetko vyrieši. Preskúmajte svoje pocity. Vďaka tomu sa s tým vyrovnáte a budete pripravená ísť ďalej.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
23. júl 2024 13:37