Niektoré prostriedky vám pri upratovaní stačiť nebudú.Shutterstock
StoryEditor

Rady do domácnosti, ktoré sú nad zlato. Zachráňte svoj nábytok a zbavte sa špiny bez ujmy!

10.10.2023, 14:00
Recepty a tipy

Aby váš nábytok vydržal ako nový čo najdlhšie, bude potrebovať špeciálnu starostlivosť. Rovnako, ako starý nábytok, ktorému chcete dať druhú šancu. Pri bežnej starostlivosti o nábytok, ktorý nie je poškodený vám úplne postačí voda a handra. Na škvrny, škrabance či iné znečistenia budete potrebovať silnejších pomocníkov.

V obchodoch síce kúpite prípravky na všemožné použitie, no ak chcete byť ekologickí, prípadne cestu do obchodu nemáte práve v pláne, poslúžia vám veci, ktoré máte bežne doma.

Ocot a voda

Pri bežnom upratovaní vám skvele poslúži na utieranie prachu ocot. Ten narieďte s vodou v pomere 1:1 a pomocou handričky utrite prach z povrchov nábytku. Zápachu sa rozhodne báť nemusíte, ten o pár minút vyprchá, no ak chcete jemnejšiu variantu, tak použite namiesto octu citrónovú šťavu. Tak ocot, ako aj citrón váš nábytok nie len čistia, ale aj ošetrujú.  

Špina na nábytku

Ak bojujete na nábytku so zažratou špinou, ideálnym pomocníkom vám bude čierny čaj. Nechajte ho pár minút vylúhovať, následne vychladnúť a pustite sa do upratovania. Pomocou handričky ním odstránite špinu raz dva.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/recepty-a-tipy, menuAlias = recepty-a-tipy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
09. december 2023 18:17