www.freepik.com
StoryEditor

Ako si vybrať vyhrievaciu deku alebo vyhrievací vankúš?

24.10.2023, 00:00
PR Články

V zimných mesiacoch či po dlhých prechádzkach v chladnom počasí nie je nič lepšie, ako sa za krátku dobu čo najrýchlejšie zohriať. Niektorí ľudia to riešia napustením horúcej vane, iní zas siahajú po elektrických spotrebičoch. Skvelým riešením však môžu byť vyhrievacie deky alebo vankúše. V tomto článku sa dozviete, niečo o týchto pomocníkoch, a tiež, ako si vybrať to pravé riešenie pre vás.

Čo sú vyhrievacie deky

Vyhrievacie deky sú skvelým spoločníkom v chladných zimných mesiacoch. Ide o deky, ktoré majú vo svojom vnútri vyhrievacie prvky a sú navrhnuté na poskytnutie príjemného tepla priamo na posteli, gauči alebo jednoducho kdekoľvek to budete potrebovať.

image
www.klarstein.sk

Čo sú vyhrievacie vankúše

Pod týmto pojmom si asi všetci predstavíte to isté. Vankúše fungujú na rovnakom princípe ako vyhrievacie deky, takže ich len stačí zapojiť do zásuvky, zapnúť a užívať si príjemný pocit tepla. Sú však, pochopiteľne, o dosť menšie ako deky. Nech už potrebujete uvoľnenie pre stuhnutý krk a krčnú chrbticu, alebo sa jednoducho chcete pohodlne usadiť v kresle so zariadením, ktoré prináša teplo, vyhrievací vankúš by mohol byť pre vás tou správnou voľbou. V porovnaní s dekami je vankúš kompaktnejší, čo vám umožňuje cieliť teplo priamo na konkrétnu časť tela. Vyhrievacie vankúše sú obzvlášť vhodné pre liečbu bolestivých kĺbov alebo zmiernenie menštruačných bolestí.

Aké výhody majú tieto produkty?

Okrem toho, že sa nimi môžete zakryť a zahriať keď vám je zima, majú tieto produkty aj ďalšie výhody, a to konkrétne na vaše zdravie.

Vyhrievacie vankúše a deky sa môžu používať na zmiernenie bolesti pri menších úrazoch a športových zraneniach. Ich terapia suchým teplom pomáha uvoľňovať stuhnuté svaly. Taktiež ich môžete používať na zmierňovanie bolesti pri artritíde a podporujú komfortný spánok.

Taktiež môžu pomôcť ľuďom, ktorí trpia hypertenziou, a ktorí majú tiež problémy aj s vysokým krvným tlakom hlavne v noci.

Pomôžu vám kvalitnejšie sa vyspať. Pretože pre kvalitný spánok je dôležitá stála teplota v izbe. Vyhrievacie vankúše a deky prispievajú k udržaniu optimálnej teploty, čím zvyšujú kvalitu hlbokého spánku.

Teplo tiež pôsobí upokojujúco na našu psychiku, čo vedie k okamžitému zlepšeniu nálady a uvoľneniu.

image
www.klarstein.sk

Ako si vybrať vyhrievaciu deku alebo vankúš?

Pokiaľ ste sa rozhodli kúpiť si deku alebo vankúš, ktorý sa postará o to, aby ste boli v príjemnom teple, mali by ste sa pri ich výbere sústrediť tiež na niekoľko faktorov.

Čas potrebný na nahriatie

Pri výbere vhodnej vyhrievacej deky alebo vankúša je dôležitým faktorom elektrický príkon. Pretože ten má vplyv na dobu, za ktorú sa toto zariadenie dokáže zahriať na želanú teplotu. Rozličné produkty majú odlišné časy ohrievania, čo je pochopiteľné. Preto tu platí, že modely s vyšším elektrickým príkonom sa zahrievajú rýchlejšie, čím umožňujú rýchlejšie pohodlie, naopak zariadenia s nižším príkonom sa zohrievajú pomalšie. Väčšina dostupných variantov dosiahne požadovanú teplotu približne do pol hodiny.

Pozerajte aj na dĺžku samotného kábla

Tým, že tieto zariadenia musíte zapojiť do zásuvky, aby vôbec fungovali, musíte pri výbere zvážiť aj dĺžku napájacieho kábla. To platí hlavne vtedy, ak plánujete používať vyhrievaciu deku na miestach, ktoré sa nenachádzajú priamo pri zásuvke. Väčšina dostupných káblov má zvyčajne dĺžku približne dva metre, čo by mala byť dostatočná vzdialenosť pre bežné použitie. Je však dôležité zvážiť, či je táto dĺžka postačujúca pre vaše osobné potreby.

Dôležitý je aj výber materiálu

Materiál, z ktorého je vyrobená elektrická deka alebo vankúš, ponúka bohatý výber. Môžu byť vyrobené z polyesterových vlákien, mikrovlákna alebo flisových materiálov. Všetky tieto materiály sú zárukou pohodlia a tepla. S takýmto výberom materiálov si môžete vybrať taký, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať a spĺňať vaše preferencie.

Rozsah teplôt

Najčastejšie sa pri týchto zariadeniach môžete stretnúť s rozsahom teplôt v rozmedzí od 30 do 60°C. Ak si budete kupovať vankúš alebo deku, zamerajte sa tiež na počet rôznych nastaviteľných teplôt, ako aj maximálnu teplotu, na ktorú sa daný produkt dokáže zohriať.

Doplnkové funkcie

Najdôležitejšie funkcie, ktoré by mali tieto zariadenia mať sú časovač, funkcia automatického vypnutia a ochrana proti prehrievaniu. Časovač umožňuje nastaviť požadovaný čas prevádzky zariadenia. Automatické vypnutie je dodatočnou bezpečnostnou ochranou. Tá automaticky vypne zariadenie po uplynutí určeného časového intervalu. Ochrana pred prehriatím by mala byť samozrejmosťou. Táto ochrana zabezpečuje, že podložka sa neprehreje na nebezpečné teploty, čím sa zníži riziko požiaru alebo popálenín.

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
08. december 2023 14:01