Freepik.com
StoryEditor

Zdravie, relax a zábava - rodinné tipy na letné prázdniny

22.06.2023, 00:00
PR Články

Každá životná fáza prináša svoje výzvy a radosť, a preto je dôležité nájsť spôsob, ako si užiť pohodu a radosť aj počas letných prázdnin. V tomto článku sa pozrieme na 6 skvelých tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť zdravie, relaxáciu a zábavu pre celú rodinu. Nech sa venujete starostlivosti o novorodenca, hľadáte spôsoby, ako si oddýchnuť a načerpať nové sily, alebo chcete zorganizovať nezabudnuteľnú oslavu pre vaše deti, tu nájdete inšpiráciu.

1.Venujte sa športu

Leto je presne tým ročným obdobím, kedy by ste sa mali začať venovať nejakému športu, pretože máte neskutočné množstvo príležitostí, ako si užiť horúce dni. Ak patríte k milovníkom hôr a túr, urobte si víkendový pobyt alebo si vyhraďte nejaké dni na to, aby ste šli s vašou rodinou na túru alebo do prírody. Jednak urobíte niečo pre svoje zdravie a z druhej strany strávite s rodinou pekné chvíle. Môžete sa taktiež zobrať na výlet s bicyklom, vytiahnuť korčule, tenisky na behanie, proste čokoľvek. Skúste do svojej rutiny aspoň 3-4 dni v týždni začleniť nejakú športovú aktivitu. Pokiaľ máte malinké dieťa, pokojne aj s ním. Nebojte sa, aj počas korčuľovania môžete pred sebou tlačiť kočík a dopriať vášmu dieťatku pobyt na čerstvom vzduchu. Zaobstarajte si ale vhodnú výbavu ako je napríklad funkčná podprsenka na kojenie, kvalitnú obuv, pohodlné legíny, fľašu na vodu, ruksak, a užite si pri športe krásne letné dni.

2.Naplánujte si dovolenku

Každý potrebuje oddych. Oddych na to, aby sa myseľ a telo dokázalo zregenerovať z každodennej rutiny. Doprajte si oddych, vypnite a užívajte si čas v kruhu rodiny. Leto je obdobím, kedy by ste určite mali ísť na nejakú peknú dovolenku. Je úplne jedno kam. Či už pôjdete obdivovať mestá a ich históriu, pôjdete k moru alebo si doprajete wellness pobyt pre dvoch, čokoľvek čo vás naplní šťastím. Zoberte si aspoň týždeň voľna a skúste nemyslieť na každodenné problémy, robotu, proste na nič. Len relaxujte a nechajte sa obskakovať ostatnými. Po tejto dovolenke načerpáte množstvo nových síl na každodenný život, ktorý vás čaká.

3.Čaká vás detská oslava?

Pokiaľ máte dieťa, ktoré bude mať počas leta narodeniny, skúste mu usporiadať detskú oslavu, ktorá bude nezabudnuteľná a zábavná. Deti sa potrebujú zabávať, milujú darčeky a pekné chvíle. Chcete, aby bola oslava originálna a nezabudnuteľná? Vyskúšajte niekoľko kreatívnych spôsobov. Môžete zorganizovať oslavu na určitú tému, napríklad ako karneval, tvorivé dielne, bazénovú párty, oslavu plnú súťaží a podobne. Nezabudnite tiež na chutné občerstvenie a originálnu detskú tortu. Vaše dieťa a jeho kamaráti si takúto oslavu určite zamilujú! Nakúpte pekné darčeky, pre malých chlapcov sú to napríklad hračky dinosaury, autíčka, stavebnice či rôzne hry, pre dievčatko napríklad kuchynka, bábiky, hry…Nemôžete vynechať ani hravú farebnú výzdobu, ktorá sa deťom bude páčiť.

4.Dbajte na svoje zdravie

Aj v letnom období treba dbať na svoje zdravie. Určite sa vybavte vhodnými vitamínmi, ktoré si vaše telo žiada. Dávajte si pozor na silné slnečné lúče a snažte sa vyhýbať priamemu slnku v čase obeda. Vždy majte po ruke opaľovací krém, ktorý ochráni vás a vašu pokožku pred spálením. V prípade, že sa spálite, určite majte doma krém po opaľovaní alebo krém s chladivým účinkom. Na spálenú pokožku je tiež veľmi vhodná aj konopná masť, ktorá hydratuje a regeneruje vašu pokožku.

5.Vyberte sa na nákupy

Aj nakupovanie môže byť zábava. Urobte si deň, kedy pôjdete na veľké rodinné nákupy, začleňte do toho aj nejaký skvelý obed v obľúbenej reštaurácii alebo navštívte kino. Pokiaľ sa vaše dieťa stále vyvíja, určite sa mu zídu nejaké nové kúsky na leto. Najlepšou voľbou v tomto prípade môže byť kúpa second-hand oblečenia, pretože dieťa neustále rastie a v prípade nákupu na jednu sezónu tak ušetríte množstvo peňazí. Zoberte vaše dieťa aj na nákup nejakých hračiek, ktoré ho potešia. Počas týchto nákupov strávite chvíle s rodinou, ktoré môžu byť veľmi zábavné.

6.Zorganizujte zábavné dni

Každý víkend si vyčleňte aspoň jeden deň na nejaké zábavné aktivity pre svoju rodinu a dieťa. Skúste to vždy poňat na nejakú konkrétnu tému. Napríklad edukatívny deň, deň plný spoznávania, objavovania, skúmania, deň kúpania, rozprávkový maratón, deň spoločenských hier a množstvo ďalších. Vďaka týmto dňom budete mať o zábavu postarané. Okrem zábavy si však aj užijete jeden druhého a upevníte si medzi vami veľmi silné puto. Snažte sa všetko vymyslieť tak, aby malo vaše dieťa množstvo nezabudnuteľných spomienok a zážitkov.

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. jún 2024 21:37