pexels.com
StoryEditor

5 šikovných tipov, s ktorými si vylepšíte bývanie za pár eur

30.09.2022, 00:00
PR Články

Zatúžili ste po zmene, no máte pocit, že každá prerábka bytu stojí majland? Nemusí to tak byť vždy. Niekedy postačia malé úpravy, vďaka ktorým bude váš byt vyzerať opäť štýlovo a moderne. Inšpirujte sa našimi tipmi a pretvorte si domov na váš vysnívaný.

Rozdeľte miestnosť

Ak potrebujete vytvoriť v byte súkromnú časť alebo priestor, no nechce sa vám stavať nová stena, využite OSB dosky. Navyše, ak si to počase rozmyslíte, veľmi jednoducho ju demontujete. Tento lacný materiál je veľmi odolný a cenovo prijateľný. Čoraz častejšie ho používajú svetoví architekti aj pri interiérovom dizajne.

 

Skvelo sa hodí v kombinácii s čiernou a výborne zapasuje do industriálneho štýlu. Novú stenu takisto môžete natrieť aj čiernou farbou na tabuľu. Vytvoríte si tak priestor na odkazy či dekorácie. Využiť ich môžete nielen na steny, ale aj ako podlahu či dokonca zasúvacie dvere.

Oživte kuchyňu

Ak ste zatúžili po novej kuchynskej linke, nemusíte ju meniť hneď celú. Namiesto výmeny a dlhých búracích prác, doprajte skrinkám nový náter. Aktuálnym trendom sú kuchynské linky v chladnejšej zelenej farbe. Okrem nového náteru, vymeňte aj rúčky za kovové. Vyzerajú nadčasovo a dodajú kuchyni moderný vzhľad. Ak vám záleží na každom detaile, vymeňte staré tlmiče na dvierkach za samozatváracie. Po týchto úpravách bude vaša kuchyňa vyzerať ako nová.

image
pexels.com

Vymaľujte steny

Svoj domov si jednoducho vylepšíte aj obyčajným vymaľovaním. Stačí, ak sa pri výbere budete riadiť jednoduchými pravidlami. Ak chcete izby v jednom farebnom odtieni, vyberajte farby umiestnené na farebnej palete vedľa seba. Síce vám neposkytnú dostatočný kontrast, no vytvoria harmóniu. Ak však chcete bývanie viac oživiť, použite odtiene umiestnené na palete oproti sebe.

 

Myslite aj na veľkosť miestnosti. Do menších priestorov sa nehodia tmavé farby, pretože ju opticky zmenšia. Ak teda potrebujete priestor zväčšiť, využite svetlejšie odtiene. Takisto si dajte pozor, aby ste nekombinovali teplé a studené odtiene. Vaše bývanie by pôsobilo rušivo a chaoticky. Novým trendom je aj vymaľovanie tzv. piatej steny – stropu. Nebojte sa experimentovať a namaľujte strop odvážnejšou farbou. 

Vytvorte si paletové sedenie na balkón

Premeňte svoj balkón na oázu pokoja. Využite staré palety, z ktorých vytvoríte jednoduché sedenie. K dokonalosti vám postačia už len pohodlné vankúše a máte hotovo. K dotvoreniu atmosféry namontujte reťazové svetielka. Nakoniec si už len užívajte pohodové sedenie s dobrou knihou a šálkou kávy.

Prečalúnte starý nábytok

Chcete zmeniť farby miestnosti, no nehodil by sa vám už k tomu nábytok? Nemusíte hneď kupovať nový. Stačí, ak mu dodáte nový šat. Môžete kúpiť poťah vo farbe, ktorú potrebujete alebo ho dokonca môžete nechať prečalúniť profesionálom. Ak však máte čas, môžete ho svojpomocne prečalúniť i vy. Na takéto domáce majstrovanie vám postačia ostré nožnice a nôž, kladivko alebo sponkovačka. Vyberte kvalitný materiál látky vhodný na nábytok a môžete začať.

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
08. december 2023 18:59