Shutterstock
StoryEditor

Ako efektívne vyčistiť tenisky vďaka pomôcke, ktorú má doma každý?

23.05.2022, 00:00
PR Články

Prišli vám domov nové snehobiele tenisky, dokonale čisté a žiarivé? Takmer každý z nás zažil tento pocit eufórie. Čo však robiť, aby sme ich udržali ako nové dlhšiu dobu? Základom je dôkladné a pravidelné čistenie. Prečítajte si náš návod, ako ich dokonale vyčistiť pomocou zubnej pasty.

Príprava pred čistením tenisiek

Aby si vaše nové Nike Air Max pri čistení zachovali svoj tvar, je potrebné ich pred začiatkom procesu vyplniť. Ako výplň môžete použiť napríklad handry, noviny alebo staré oblečenie. Vďaka výplni sa vám bude s topánkami ľahšie manipulovať a taktiež poslúži ako špongia, ktorá vsiakne všetky tekutiny presakujúce počas čistenia.

Ak sú vaše nové tenisky od Flexdog či iného renomovaného online predajcu vyrobené z kože, je to pre vás win-win vo viacerých smeroch. Okrem toho, že je koža prispôsobivá, priedušná a mäkká, je aj najmenej náročná na čistenie.

Čistenie obuvi zubnou pastou

Na čistenie tenisiek budete potrebovať:

  • zubnú pastu,
  • handru alebo špongiu,
  • čistiaci prostriedok alebo mydlo,
  • starú zubnú kefku (s mäkkými štetinami),
  • vedro s vodou.

Zotretie hrubej špiny

Ak ste si tenisky vopred vyplnili, môžete sa vrhnúť na čistenie. Zotrite špongiou prebytočnú špinu ako je blato a hlina. Následne utrite topánku vlhkou handrou. Týmto by ste mali odstrániť suchú špinu a hrubé nečistoty.

Čistenie šnúrok

Šnúrky vám odporúčame namočiť do misky s čistiacim prostriedkom s miernym bieliacim účinkom alebo hodiť do práčky. Týmto spôsobom ušetríte čas, pretože ručné čistenie šnúrok by bolo zdĺhavé.

Odstránenie hlbších nečistôt

Zbavte sa ďalších nečistôt pomocou vlhkej handry. Navlhčite roh látky a začnite čistiť topánku krúživými pohybmi. Dávajte si pozor, aby ste kožu príliš nenamáčali. Mohli by ste ju tak poškodiť.

Dôkladné vyčistenie pomocou zubnej pasty

Potom si vezmite čistú handričku a naneste na ňu trochu zubnej pasty. Zubnú pastu votrite do jemných záhybov a odrenín na topánkach. Nepoužívajte gélové zubné pasty - tie obsahujú farbivá a mohli by vašu obuv zafarbiť. Pastu môžete nechať pár minút pôsobiť.

Keď máte nanesenú zubnú pastu na problematických miestach, vezmite si do rúk starú zubnú kefku s mäkkými štetinami. Opatrne začnite čistiť škvrny na topánkach krúživými pohybmi. Čistite tenisky dovtedy, kým všetky škvrny nezmiznú.

Pomocou čistej handry zotrite z vašich sneakers všetku zubnú pastu. Prípadne navlhčite kúsok látky teplou vodou a znovu potrite miesta, na ktorých zostali zvyšky pasty.

Nezabudnite na sušenie

Po odstránení zvyškov zubnej pasty tenisky utrite handričkou z mikrovlákna. Nezabudnite ich po čistení nechať dôkladne vyschnúť.

Ak sú vaše obľúbené značkové tenisky, napr. Nike Air Force či Air Max po čistení zubnou pastou stále špinavé, zopakujte celý proces ešte raz. Po dôkladnom vysušení ich uložte na miesto, kde budú pred opätovným znečistením chránené.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
14. jún 2024 13:19