Bratislava Tourist Board
StoryEditor

Vyvetrajte si hlavu v Bratislave, v jednom z najzelenších hlavných miest na svete

18.08.2021, 00:00
PR Články
Vedeli ste, že Bratislava je po islandskom Reykjavíku a novozélandskom Aucklande vďaka parkom priamo v meste, svojej polohe na Dunaji, ako aj blízkosti malokarpatských lesov tretím najzelenším hlavným mestom na svete? A že na jej návštevu 1 deň nestačí? Na objavovanie jesennej atmosféry totiž potrebujete minimálne 72 hodín!

Z pulzujúceho ruchu mesta je to v Bratislave do prírody len na skok. V lesoparku na úpätí Malých Karpát ste za pár minút. Turisti, bežci, rodiny s deťmi, v tejto zelenej oáze nájde relax naozaj každý. Dokonca si môžete posedieť pri rybníku alebo sa previesť na lanovke, ktorá spája rekreačné lokality Kamzík a Železná studnička. 

Bratislava Tourist Board

Šport aj romantika

Ak dávate prednosť športovaniu, určite si vyberiete z hustej siete cyklistických trás. Popri Dunaji, jeho ramenách a Morave nájdete mierne terény v atmosfére lužných lesov. V lesoch Malých Karpát sa zase pre milovníkov adrenalínu nachádzajú aj špeciálne upravené trate na zjazd alebo príjemné lesné cyklocesty.

Bratislava však ponúka aj oveľa netradičnejší zážitok. Čo tak stráviť romantickú noc v lesoparku v jednom z dvoch domčekov vybudovaných v korunách stromov? Nečaká vás žiaden budík, ale ranný štebot vtákov a šumenie lístia. Ste jednoducho priamou súčasťou života v korunách stromov.

Bratislava Tourist Board

Relax na vode

Pravú prírodnú romantiku ponúka aj splav Malého Dunaja so svojím podmanivým okolím. Veľmi obľúbené sú pol- a jednodňové trasy, napríklad z bratislavskej Vrakune do Tomášova. Ak máte viac času, ďalšia populárna trasa vedie z Hurbanovej Vsi do Jelky. Nielenže prejdete najkrajším úsekom Malého Dunaja, ale v Jelke si môžete pozrieť jeden zo štyroch historických drevených mlynov nachádzajúcich sa na rieke. 

Bratislava Tourist Board

Zeleň v centre mesta

Poprechádzať sa môžete aj v najstaršom parku strednej Európy v Sade Janka Kráľa, len pár minút od centra mesta, alebo v Horskom parku, kde nájdete jedinečnú atmosféru spojenia lesa a blízkeho centra mesta. Relax si užijete aj v záhradách Bratislavy pri Grasalkovičovom paláci, v Medickej záhrade alebo v barokovej záhrade Bratislavského hradu.

Bratislava CARD City & Region

Naplánujte si svojich 72 hodín na webovej stránke 72hodinovemesto.sk a užite si Bratislavu naplno spolu s oficiálnou turistickou kartou Bratislava CARD City & Region, ktorá vám za výhodnú cenu umožňuje spoznať a zažiť to najlepšie, čo mesto Bratislava a región ponúkajú.

     

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

(PR)

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
24. apríl 2024 01:28