Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom mesteBratislava Tourist Board
StoryEditor

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste

26.07.2021, 00:00
PR Články
72 hodín je práve toľko času, koľko potrebujete na objavenie toho najlepšieho z Bratislavy. Či už ste milovník športu, alebo prírody, prinášame vám tie najlepšie tipy, ako stráviť 3 dni v Bratislave.

Zažite deň ako kráľ

Bratislava je nadčasová aj tradičná, je dejiskom kultúry a umenia, no zároveň plná histórie. Je modernou metropolou a zároveň bývalým mestom korunovácií. Korunovačné dni uhorských panovníkov v stredoveku preslávili Bratislavu a v súčasnosti ich ako veľkolepé kultúrne podujatie môžete zažiť každý rok. Súčasťou je aj korunovačný sprievod, do ktorého sa môžu zapojiť aj okoloidúci Bratislavčania a turisti. Výnimočnosť korunovácií dodnes pripomína korunovačná cesta a pozlátená koruna na veži Dómu Sv. Martina s úctyhodnou hmotnosťou 160 kg.

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board

Bratislavské korunovačné dni sa tento rok budú konať od piatka 13. augusta do nedele. V piatok sa môžete zúčastniť prehliadok na tému korunovácií, v sobotu korunovačného sprievodu z Bratislavského hradu na Hlavné námestie a rytierskeho turnaja na Tyršovom nábreží a v nedeľu omše s koncertom v Dóme sv. Martina. Podrobný program nájdete na www.visitbratislava.com/sk.

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board

Deň so zážitkami pri Dunaji

Piesková pláž v centre Bratislavy na brehu Dunaja? Áno, aj to je skutočnosťou na Tyršovom nábreží v blízkosti Sadu Janka Kráľa. Tyršák pláž prináša do mesta spojenie zábavy a oddychu – pod jednou strechou tu nájdete bohatý kultúrny program, gastro špeciality, plážový volejbal či Wi-Fi zadarmo. Západ slnka si tak môžete užiť v pohodlí piesočnej pláže, plynúceho Dunaja a s osviežujúcim nápojom v ruke.

​Naplánujte si výlet podľa vlastných preferencií na 72hodinovemesto.sk.

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board Ohromujúci a jedinečný výhľad na celú Bratislavu v plnej rýchlosti – to na vás čaká na palube rýchlostného člna. Vďaka tomuto exkluzívnemu zážitku uvidíte nábrežie či Hrad z úplne novej perspektívy a majestátny Devín budete mať ako na dlani. Večerná Bratislava či rozlúčka so slobodou v rýchločlne? Aj to je možné vďaka pestrej ponuke rôznych prehliadok.

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board Deň so skvelým jedlom

Kochajte sa, nasávajte vône, „kávičkujte“ a ochutnávajte dobroty. V Bratislave nájdete reštaurácie ponúkajúce jedlá svetovej kuchyne, útulné kaviarne s dobrou kávou či hipsterské bistrá. Novým hitom sú aj mnohé streefood prevádzky, ako aj festival pouličného jedla Street Food Park, ktorý sa koná niekoľkokrát do roka.

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board V duchu tradícií prešporskej kuchyne nájdete hneď na viacerých miestach Bratislavy prestížne reštaurácie Savoy, Zylinder či Korzo. V Bratislave je aj viacero reštaurácií, v ktorých sa gastronomický zážitok snúbi s unikátnymi výhľadmi.  Vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja sa na Moste SNP nachádza reštaurácia UFO špecializovaná na stredomorskú a ázijskú kuchyňu. Priamo od stola máte mesto ako na dlani, kde si užijete pohľad na historické budovy v objatí Dunaja a moderné výškové stavby.

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste UFO watch.taste.groove Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Bratislava Tourist Board Bratislava CARD City & Region

Užite si Bratislavu naplno spolu s oficiálnou turistickou kartou Bratislava CARD City & Region, ktorá vám za výhodnú cenu umožňuje spoznať a zažiť to najlepšie, čo mesto Bratislava a región ponúkajú.

Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste Jeden deň na Bratislavu nestačí! Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste

     

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

(PR)

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. júl 2024 14:09