NAJLEPŠIA RADA PRE TIETO DNI - HYGIENA RÚK NADOVŠETKOAlpa
StoryEditor

Najlepšia rada pre tieto dni - Hygiena rúk nadovšetko

26.10.2020, 23:00
PR Články
Autor:
HN
S hrozbou nákazy COVID-19 sa budeme musieť pravdepodobne naučiť na chvíľu žiť. Situácia vo svete, aj u nás na Slovensku sa neustále vyvíja.

Aktuálne sme vo fáze prudkého nárastu nových prípadov ochorenia. Nariadenia vlády sa stali veľmi diskutovanou témou. O čom však určite nikto z nás diskutovať nepotrebuje, je otázka hygieny našich rúk. Na ňu by sa mal klásť dôraz v každom chrípkovom období, aj mimo neho. Určite by sme zabránili prenosom viacerých nákazlivých, viac či menej vážnych ochorení.

Umývajte si ruky pravidelne, niekoľkokrát počas dňa, hlavne po návšteve toalety, cestou MHD, obchodu, práce s mobilom a počítačom a kontaktu s plochami, ktorých sa dotýka veľké množstvo ľudí.

Ruky si umývajte dôkladne, aspoň 40 sekúnd pod teplou tečúcou vodou. V tomto rizikovom období by ste mohli mať po ruke aj klasickú francovku. Stačí, ak po každom umytí a osušení rúk si kvapnete do dlaní kúsok Alpy a rozotriete – dezinfekcia  zvládnutá. Klasická francovka ALPA obsahuje totiž 60% alkoholu, francovka ALPA Lesana dokonca 70%.

NAJLEPŠIA RADA PRE TIETO DNI - HYGIENA RÚK NADOVŠETKO NAJLEPŠIA RADA PRE TIETO DNI - HYGIENA RÚK NADOVŠETKO Alpa

Nezabúdajte aj na pravidelné čistenie vecí, ktoré prichádzajú s vašimi rukami najčastejšie do styku. A to predovšetkým mobil, klávesnica počítača alebo notebooku, kľúče a vchodové kľučky na dverách.

Máme pre vás pár dobrých tipov ako dosiahnuť vyšší stupeň hygieny, kde je to najviac nutné:

  • Po umytí rúk mydlom, nalejte do dlani pár kvapiek Alpy a rozotrite - postavte si fľaštičku francovky na umývadlo vedľa mydla, aby ste na to nezabudli.
  • Každý deň si nájdite čas na vyčistenie obrazovky mobilu a klávesnice počítača, na ktorom pracujete. Stačí navlhčiť obrúsok klasickou Alpou a pretrieť ňou všetky plochy.
  • Rovnako pretrite francovkou aj svoje kľúče a kľučky dverí.
  • Pokiaľ chcete byť vybavení o niečo sofistikovanejšie – nakvapkajte do fľaštičky s Alpou esenciálny olej tea tree. Tento, po domácky vyrobený prípravok, môžete nosiť so sebou v kabelke v pôvodnom balení alebo preliať do rozprašovača pre jednoduchšie použite.

Všetkým vám želáme veľa zdravia, trpezlivosti a odhodlania situáciu zvládnuť.

www.alpa.sk

 

(PR)

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
06. december 2023 05:25