Jakub Petraník sekol s nikotínom.fb/jakubpetranik
StoryEditor

Bývalý superstárista Jakub Petraník sekol s nikotínom. Darí sa mu odolávať a povedal prečo!

09.08.2023, 15:04
Celebrity

Prešli štyri mesiace čo sa spevák Jakub Petraník (34) rozhodol skončiť s fajčením. Doteraz sa k nikotínu nevrátil. Opísal aké mal stavy prvé dni "odvykačky" a ako sa teraz cíti. Stav poníženia bol pre neho jeden z kľúčových.

Roky si Jakub Petraník rád doprial cigaretku. Nikotín bol jeho každodenným chlebíčkom. Až si tento rok v máji povedal, že už viac nechce byť závislí a chce si začať pestovať svoje zdravie. Nainštaloval si dokonca aplikáciu, ktorá mu pripomínala, koľko už je bez kedysi vytúženej cigarety. Aktuálne je "čistý" už 4 mesiace.

Blahodárne účinky si nevie vynachváliť. Mnohí si od neho pýtajú radu ako sa mu podarilo vydržať. So svojimi fanúšikmi sa podelil o rady. Ak aspoň jednému pomôžu bude nepochybne rád: „V celom tom nefajčení ma paradoxne držalo v procese vydržať a nedať si jedna jediná vec. A to bolo to zdesenie z toho, ako veľmi ten nikotín v tom začiatku potrebujem. Že som bol nervózny, čudnejšie som videl, točila sa mi hlava, bol som unavený a myseľ mi každú minútu utiekla k túžbe dať si nikotín,“ opísal nepríjemné stavy.

„Uvedomenie si, že som otrokom nikotínu bolo pre mňa veľmi ponižujúce. Ja s mojim egom a s mojou individualistickou povahou predsa nemôžem byť závislý na nikotíne. Takže to čo mi pomohlo asi najviac je túžba po slobode a v neposlednom rade pevná vôľa, ktorou so všetkou skromnosťou môžem povedať, že disponujem nebudem sa tváriť, že tie prvé dni boli jednoduché….nie neboli ale každý ďalší bol ľahší o kúsok. Tak keby sa chceš pridať, tak mi ver, že to dáš," ponúkol výzvu pre tých čo sa chcú tiež trhnúť. 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. apríl 2024 07:03