Patrik Vyskočil a Dárius Koči.
StoryEditor

Sexsymboly z Divadla Nová scéna sa rozhodli pre unikátny dobročinný projekt. Herci Patrik Vyskočil či Dárius Koči majú s kolegami šľachetný cieľ

20.09.2022, 13:00
Celebrity

Projekt Idoly zastrešuje hudobné vystúpenia vytvorené ako poctu slovenským a svetovým umelcom, ktorí ovplyvnili, motivovali a inšpirovali tisíce ľudí. Herci z Novej scény, ktorí spustili túto myšlienku na pomoc deťom nespadajú pod žiadnu organizáciu. Herci Patrik Vyskočil či Dárius Koči sa s kolegami a priateľmi, ktorí milujú hudbu a divadlo rozhodli spojiť sily. Vytvorili spolu čosi nové, vďaka čomu môžu pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Výťažok z jednotlivých vystúpení venujú nadáciám, ktoré podporujú rodiny v ťažkých životných situáciách.

Hlavnou myšlienkou projektu mladých umelcov z Novej Scény je, aby deti, ktoré sú zdravotne či sociálne znevýhodnené, mohli nasledovať svoje idoly a napĺňať tak svoje sny. Momentálne beží kampaň na portáli Donio, kde sa zbierajú financie, aby celý projekt vôbec mohol vzniknúť. „Snažíme sa dostať do povedomia ľudí, aby nám pomohli na začiatku a my vďaka tomu budeme môcť chodiť po Slovensku a pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Prvý koncert je plánovaný v prvej polovici roku 2023. Presný dátum bude určený po ukončení kampane a uhradení potrebných nákladov na realizáciu. Pomôcť môže každý, či už zdieľaním, komentárom, sledovaním nášho účtu Idoly na Facebooku či Instagrame," objasnil s nadšením člen Novej scény Michal Candrák.

Prípravy v plnom prúde

Muzikálová rodina, ktorá sa pozná prevažne z dosiek Divadla Nová scéna a produkcie Jána Ďurovčíka už vybrali prvý idol a čoskoro prezradia, o koho ide. „Prvé korepetície sú už v plnom prúde a veríme, že do konca roka bude naskúšaná celá show," dodal Candrák. Autorom myšlienky a režisérom projektu je herec Patrik Vyskočil, ďalej sa na projekte podieľajú Michal Candrák, Dárius Koči, Monika Drgáňová, Michaela Trokanová, Natália Kóšová a Lukáš Pišta. Hudobný aranžmán a produkciu má na starosti Vladislav Plevčík a Matúš Ferko, choreografiu Patrik Ščasnovič.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
15. júl 2024 07:22