Milan Lasica sa celý život usmieval, ale vo vnútri si držal smútok z detstva.Dreamstime
StoryEditor

Celý život zabával ľudí, no on prežíval smútok: Milan Lasica sa pred smrťou priznal, že sa ho vzdala jeho matka

16.04.2022, 12:00
Celebrity
Herec, ktorého meno pozná nepochybne celé Slovensko, nás opustil už pred deviatimi mesiacmi. Na sklonku života spomínal na obrovskú bolesť, ktorá sa skrývala za jeho úsmevom.

Milan Lasica, známy slovenský herec, dramatik, režisér, spisovateľ, moderátor, ale aj humorista, nás opustil v júli minulého roka. Väčšinu života zabával divákov, no on sám mal svoju smutnú trinástu komnatu.

Prepadal panike

Už od detstva trpel totiž obrovským strachom z toho, že ostane sám. Priznal sa s tým vo svojej publikácií. „Keď som bol večer sám doma, bál som sa, že sa už rodičia, najmä mama, nevrátia. Raz som dokonca podľahol panike aj popoludní. Bol som doma s kamarátom a zrazu ma pochytil strach, že mama už nepríde a rozplakal som sa. Kamarát bol z toho vedľa, nechápal to. Bola to trauma a trpel som ňou istý čas,” priznal otvorene Lasica a dodal, že nakoniec k istému odlúčeniu aj došlo. Keď mal len 10 rokov, jeho rodičia sa rozviedli a potom nasledovalo to, čoho sa najviac bál. 

Mama ho nechala otcovi

Jeho mama si totiž našla iného partnera, s ktorým sa rozhodla žiť. Jej syn Milan jej do tohoto plánu akosi nepasoval. „Vzdala sa ma, čo bolo vtedy netradičné. Dieťa rozvedených rodičov bežne ostávalo u matky, ale ona asi realisticky usúdila, že v Pliešovciach mi bude najlepšie,” uviedol ďalej maestro s tým, že nakoniec skončil pri svojom otcovi. Nepochybne bolo ťažké zmieriť sa s tým, že oňho vlastná mama nejavila záujem - no na rozdiel od zvyšku rodiny, ktorá prejavila voči jeho mame nenávisť a zlosť, herec sa snažil pochopiť jej rozhodnutie. O pár rokov, keď so svojím novým partnerom otehotnela, si Milana zobrala nakoniec k sebe. Bolesť síce vystriedala radosť, no nemožno pochybovať o tom, že detstvo herca nebolo prechádzkou ružovou záhradou.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
15. júl 2024 03:47