profimedia
StoryEditor

Najlepšia partnerka, matka, opora. Roger Federer verejne vyznal city svojej manželke Mirke

07.08.2021, 16:00
Celebrity
Sú manželmi už 12 rokov a napriek tomu, že sa o športovcoch povráva, že žiju zhýralým životom, oni sa sústredia na rodinu a čas trávený spolu. Aj to je dôvodom, prečo patria k najobľúbenejším párom šoubiznisu.
Mirka Vavrinec sa narodila na Slovensku. Keď mala dva roky, jej rodičia emigrovali do Švajčiarska, kde vyrastala. Práve to jej možno umožnilo venovať sa tenisu na vyššej úrovni, nikdy to však nebol jej plán alebo plán jej rodičov. Keď mala deväť rokov, otec ju zobral na turnaj, kde sa jej podarilo stretnúť s Martinou Navrátilovou. Samotná bohyňa tenisu jej totiž odporučila, že by mala tento šport skúsiť, nakoľko má atletickú postavu.
Rodičia na odporúčanie športovkyne dali a Mirka sa naozaj pustila do tenisu. V časoch, keď bola pomerne úspešná a dokonca sa nachádzala na 76.mieste vo svetovom rebríčku, však utržila zranenie. Práve vtedy sa stala súčasťou tímu Rogera Federera. Netrvalo dlho a dvojica si spolu padla do oka a dali sa dokopy. 

Známy tenista sa netají tým, že za jeho úspechy, ktorých je nepochybne veľa, môže práve jeho manželka Mirka. Slovenka totiž musela obetovať mnoho vecí, no napriek tomu mu to nikdy nevyčítala. Jednou z nich bolo rozlúčenie sa s kariérou úspešnej športovkyne. Vedela, že to, čo cíti k Federerovi nie je poblúznenie a že mu chce byť čo najväčšou oporou. „Radšej som pomáhala Rogerovi dosiahnuť jeho úspechy. Obetovala moju kariéru v prospech jeho. Keby som si v minulosti vybrala tenis, zrejme by sme sa tak často nevídavali a boli by sme nešťastní, čo by eventuálne mohlo vyústiť do rozchodu,“ priznala zahraničným médiám hrdá manželka. Aj keď sa vzdala svojho sna, získala niečo, o čom ani nesnívala - narodili sa jej prv dvojičky dievčatká a potom dvojičky chlapci. Manželkou tenistu je od roku 2009 a ich manželstvo je naďalej také silné, ako na začiatku. 
Roger je za svoju manželku nesmierne vďačný a otvorene priznáva, že nič ho nedokáže povzbudiť tak, ako keď ju vidí sedieť na turnaji spolu s ich ratolesťami. ,,Je vtedy nemožné zachovať si vážnu tvár a neusmiať sa,'' prezradil na tlačovej konferencii a dodal, že Mirka je pre neho oporou, bez ktorej by veľa vecí nedokázal. ,,Mirka je najlepšia mama, najlepšia manželka. Stále mi bola obrovskou oporou, je neskutočne nádherná osoba. Počas celej mojej dlhej kariéry stála po mojom boku a podporovala ma,'' vyznal verejne city manželke, ktorá to veru ľahké so starostlivosťou o štyri deti rozhodne nemá. Napriek tomu to zvláda podľa športovca na jednotku.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
19. jún 2024 09:13