flickr
StoryEditor

Vražedný klan ju zabil krátko pred pôrodom. Príbeh herečky Sharon Tate

02.10.2020, 12:30
Celebrity
Meno herečky a modelky, podľa ktorej dokonca navrhli slávnu Barbie, sa nikdy nezabudlo...

Sharon Tate sa narodila do dobrej rodiny, ktorá jej umožňovala kvalitné vzdelanie a o niečo lepšie podmienky než mali jej rovesníci. Keďže bol jej otec majorom americkej armády, žila Sharon so svojou rodinou na rôznych miestach sveta. K herectvu sa začala venovať najmä v Taliansku.

Po návrate do Ameriky začala účinkovať v reklamách a neskôr sa jej podarilo získať väčšiu filmovú rolu vo filme Oko Diabla. Aj keď sa už počas natáčania Sharon zasnúbila s kaderníkom, zásnuby sa zrušili po tom, ako spoznala režiséra Romana Polańskeho. Počas natáčania filmu Ples upírov, kde Sharon stvárnila menšiu rolu, sa do seba zamilovali a zosobášili sa. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

“All our friends adored Sharon. It wasn’t just her looks that captivated them, though her beauty was breathtaking and her miniskirts emphasized her marvelous legs. She was among the first to flaunt these symbols of the sexual freedom of the sixties. Miniskirts were erotic yet innocent, romantic and charming and somehow vulnerable, so different from the forbidding, aggressive look of the seventies. When Sharon appeared in one, the whole street would turn and stare: men with admiration. Women with envy. Elderly matrons with vitriolic disapproval. Old gentlemen with nostalgic appreciation.” -Roman • #SharonTate #romanpolanski #photo #photoshoot #onceuponatimeinhollywood #tarantino #margotrobbie #outfit #60s #60sfashion #actress #model #fashion #icon #style #vintage #oldhollywoodglamour #oldhollywood #cinema #idol

Príspevok, ktorý zdieľa Sharon Tate (@sharontatefans),

Nežiarila však len v osobnom, ale aj cckariérnom živote. Krásnej herečke sa totiž filmové ponuky len tak hrnuli. Jej krásu si všimli nielen filmoví producenti, ale aj známa značka detskej hračky Barbie - tí sa rozhodli vytvoriť model bábiky podľa Sharon. Dnes je známa ako Malibu Barbie. 

Za film Údolie bábik získala herečka Zlatý glóbus. V tom istom roku Sharon zistila, že je tehotná, a tak sa s režisérom rozhodli prenajať dom v Los Angeles, kde sa chceli usadiť. Vtedy ešte nikto netušil, že práve toto rozhodnutie raz prispeje k tragédii, ktorá sa nikdy nemala odohrať. 

9.augusta 1969, keď bol Roman Polańsky odcestovaný, trávila Sharon čas so svojimi priateľmi a dôverným kamarátom jej muža. Roman si totiž neželal, aby bola jeho manželka vo vysokom štádiu tehotenstva sama. Ani to však bohužiaľ nezabránilo hroznému scenáru, ktorý sa začal krátko po polnoci. Dvaja muži a dve ženy, ktoré boli sfanatizované Charlesom Mansonom, sa so zbraňami a nožom priblížili k domu. Predtým však prestrihli elektrické vedenie a dom zaistili tak, aby sa nikto nemohol dostať von. Klan nemal zľutovania ani nad tehotnou Sharon, ktorá ich prosila, aby ju nechali nažive aspoň dovtedy, kým neporodí dieťa. Ju aj jej nenarodeného syna Richarda Paula Polańskeho dobodali nespočetným množstvom rán. Jej krv potom použili na nápis ''prasa'', ktorý nechali na dverách domu. 

Vrahovia boli odsúdení na doživotie. Na pohrebe krásnej herečky, ktorá mala v čase svojej smrti len 26 rokov, sa zúčastnilo mnoho známych ľudí, ale aj fanúšikov, okrem jej manžela. Ten to psychicky nezvládol.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. júl 2024 15:45