profimedia
StoryEditor

Dlhoočakávaná premiéra o majstrovi Karlovi Gottovi prichádza do kín: Na čo sa môžete vo filme tešiť?

03.10.2021, 09:00
Celebrity
Do kín prichádza veľkolepá premiéra o legendárnom Karlovi Gottovi. Čo vo filme uvidíte?

Celovečerný dokumentárny film s názvom Karel prináša výnimočný pohľad do súkromia božského a legendárneho Káju, Karla Gotta. Režisérka Olga Malířová Špátová natáčala tento film rok, preto v ňom nechýba skutočne detailný a intímny pohľad na život slávneho speváka. Film Karel nemá byť len o sláve, talente a úspechu fenomenálneho Karla Gotta, ale aj o tom, aký bol v súkromnom živote. Bol vynikajúcim manželom, otcom a v neposlednom rade nadšeným maliarom. Film sa odohráva nie len na koncertoch a rôznych veľkolepých podujatiach, ale aj a teda najmä, v domácom prostredí. Či už v hlavnom meste Praha, na dedine, kde vyrastal a trávil celé detstvo. 

Vďaka neuveriteľnej otvorenosti a úprimnosti čaká na divákov mimoriadny zážitok, autentickosť, akú sme ešte nevideli. “Olga má veľký dar natáčať so svojim tímom tak, že sme sa častokrát nechali uniesť spontánnou atmosférou a prirodzene sme ju vpustili do nášho dúkromia, vďaka čomu sme sa rozrozprávali o témach, ktoré sú pomerne dôverné. So svojim manželom, kameramanom Janem Malířem sa tak vlastne stali súčasťou našej rodiny”, prezradil sám Karel Gott pri posledných dňoch natáčania.​

Počas natáčania vzniklo obrovské množstvo snímkov, oveľa viac, než sa do celovečerného filmu zmestí. “Museli sme so strihačkou Šárkou SKlenářovou ďalej skracovať, až sme došli k momentu, kde sme nemohli už nič ďalšie vystrihnúť a film mal stále viac ako dve hodiny”, povedala režisérka Olga Malířová Špátová. “Filmu sa venoval s neobyčajnou energiou a úprimnosťou, prinášal nápady, prial si, aby filmová interpretácia jeho života bola autentická a pravdivá. Chceme vytvoriť otvorený film o človeku s výnimočným nadaním, ale aj neuveriteľne láskavou, skromnou a slušnou povahou”, ďalej uviedla režisérka.  

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. júl 2024 13:05