Zdroj: profimedia

Manželstvo len na oko? Kvôli údajnému milencovi kráľovná Alžbeta neváhala porušiť pravidlá

Boli spolu až do momentu, kým princ Philip poslednýkrát vydýchol. Napriek tomu je ich vzťah zahalený niekoľkými tajomstvami..

Najstaršia dcéra kráľa Juraja VI. sa s Philipom zoznámila ešte v čase, keď bola malým dievčatkom. Dvojica sa vtedy prvýkrát stretla na svadbe. Zatiaľ čo mal Philip 13 rokov a pomaly sa dostával do puberty, Alžbeta bola nevinným 8-ročným dievčatkom, ktoré sa o chlapov ešte ani zďaleka nezaujímalo. 

Ich cesty sa skrížili o päť rokov neskôr - a budúca kráľovná sa už vtedy údajne na prvý pohľad zamilovala do Philipa. Učarovať mala aj ona jemu a od toho dňa si dvojica vymieňala listy. Stretávanie sa zmenilo na silnú lásku a o dva roky neskôr, keď dovŕšila 20 rokov, ju Philip požiadal o ruku. ,,Naša dcéra si berie muža, ktorého miluje,'' vyjadril sa na adresu svadby vtedajší kráľ a otec Alžbety. 

Ich manželstvo pôsobilo už od prvého okamihu idylicky. Zdalo sa, že manžel kráľovnej Alžbety nemá problém s tým, že po jeho boku stojí silná žena, ktorá nevedie len britskú monarchiu, ale zároveň jej symbolom krajiny. Už po niekoľkých rokoch sa však začali objavovať metúce informácie o tom, že v manželstve dvojice nastala kríza. Po dvoch deťoch, synovi Charlesovi a dcére Anne, mal vzťah kráľovského páru ochladnúť. Philipovi sa nepáčilo, že stratil svoje postavenie a bol stále pod drobnohľadom médií - a v neposlednom rade v spomínanom tieni manželky. 

Aj to bol možno jeden z dôvodov, prečo kráľovná vyslala svojho manžela s ostatnými námorníkmi na plavbu loďou, ktorú Philip ako bývalý námorník tak veľmi miloval. Istý čas bola tak dvojica od seba oddelená - a práve toto obdobie slúžilo ako základ rôznych špekulácií. Tie hovorili jasnou rečou - medzi kráľovnou a jej manželom to škrípe. 

Článok pokračuje na ďalšej strane

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.