Makarská riviéra
Zdroj: Instagram/makarskarivierabeaches

Najkrajšie pláže Chorvátska. Už ste ich navštívíli?

Chorvátsko je najobľúbeňejšou destináciou Slovákov a záujem o ňu sa opäť zvyšuje v posledných rokoch. Možno máte Chorvátsko "pobehané" od severu na juh celé a možno ste veľa miest ešte nenavštívili. Nechajte sa inšpirovať galériou najkrajších pláži, alebo "bonusovými" plážami, kam sa my z Evity rady vraciame, pretože patria k našim obľúbeným...

Nemusíte cestovať tisícky kilometrov, aby ste si užili priezračne čisté more...To nájdete aj v Chorvátsku, navyše aj so skvelou slovanskou atmosférou, ktorej dominuje dalmácka hudba, rybie a iné špeciality "na žaru" a jedinečné chorvátske pivo :-) 

A ešte 3 "bonusy" od redakcie Evity - chorvátske pláže, kam sa rady vraciame:

Pláž Baško Polje sa nachádza približne 2 km od centra krásneho mestečka Baška Voda. Nájdete na nej viacero mól, z ktorých je možné skákať do priezračne čistého mora :-) Obklopujú ju nádherné hory a stromy píniových borovíc.

Pláž Baško Polje
Zdroj: Instagram/makarskarivierabeaches

Na pobreží Suha Punta, ktorá je súčasťou ostrova Rab nájdete nielen kamenisté ale aj piesočnaté pláže s priezračnou azúrovo modrou vodou.

Suha Punta, Rab
Zdroj: Instagram/mozart87
Punta rata, Brela, Makarská rivéra. Táto pláž bola vo viacerých rebríčkoch najkrajších pláži sveta. Je z jemného štrku a vstup do mora je vysypaný pieskom, lemovaná je borovicovým lesom a more je tu krištáľovo čisté. V mori kúsok od brehu sa nachádza symbol Brely - skala, ktorú môžu odvážlivci využiť aj ako skokanský mostík. Pre potápačov je určite zaujímavé dno - nachádzajú sa tu "morské myšy", čo sú vlastne krehké veľké mušle s odtlačkom hviezdice.

Pláž Punta Rata, Brela
Zdroj: Instagram/magdoshka

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk