Zdroj: shutterstock.com

Máme pre vás vianočné knižné tipy, ktorými môžete niekoho potešiť

Ak máte v rodine alebo medzi blízkymi milovníkov ťažšieho čítania, týmito knihami ich určite potešíte.

Knihovníčka z Auschwitzu (Antonio G. Iturbe), vydavateľstvo Grada

Ak patríte k tým, čo sa neštítia čítať o dobe, ktorá bola naozaj zlá, táto kniha by vo vašej knižnici nemala chýbať. Je o jedinečnom príbehu štrnásťročného dievčaťa z Prahy, inšpirovaný skutočnými udalosťami. Dita riskuje svoj život v jednom z najbrutálnejších koncentračných táborov, aby ochránila cenné židovské knihy a dala nádej tým najzraniteľnejším - deťom. Je to kniha o neuveriteľnej ľudskej sile a húževnatosti, ktoré dokázalo toto neuveriteľné dievča prejaviť na temnom mieste krutosti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Terka Zoľáková (@terez_cita)

Polícia v rukách mafie (Peter Šloser), vydavateľstvo IKAR

Dej tejto knihy sa odohráva v rokoch 2017 – 2030 a ponúka sa v nej zriedkavá príležitosť nahliadnuť do zákulisia vzniku Policajnej kriminálnej agentúry (PaKA). Autor stál v roku 2012 pri zrode NAKA, takže všetky jeho poznatky z policajného prostredia oceníte. Okrem iných, dostanete aj odpoveď na otázku, či môže byť bos podsvetia napojený na najvyššie články polície a slovenskej politiky... A ak pochybujete, že ako krajina budeme fungovať bez korupcie, možno vás presvedčí, že ňou raz staneme. Aj keď to nemusí byť v roku 2030...

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ildi Bačková (@ildi_knihomolka)

 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.