exotické zvieratá
Zdroj: Instagram/deanastacia

Krásky pózujú so zvieratami, ktoré boli zachránené pred svojimi majiteľmi

Okrem modeliek sa v hlavnej úlohe provokatívnej kampani predstavili aj exotické zvieratá. Projekt americkej fotografky Natashi Wilsonovej chce upozorniť na ich nelegálny chov a čierny trh. Je venovaný jednému z útulkov pre divoké zvieratá.

Krissy, Cheshire alebo Bella Roo. To sú niektorí z hlavných aktérov neuveriteľne farebných fotografických sérií. Krissy je pavián, ktorý bol využívaný vo filmovom priemysle, bengálska mačka Cheshire -kvôli agresívnemu správaniu ju majitelia nezvládali a samička klokana Bella Roo bola odvezená od majiteľov, pretože nemali povolenie k chovu.

Ich domovom je útulok s názvom "Animal track", 
ktorý sa nachádza v Kalifornii. Tak isto ako ostatní obyvatelia tohto záchranného zariadenia nemôžu byť kvôli svojmu zdravotnému stavu vrátení späť do voľnej prírody. Väčšina zvierat z útulku najprv žila v domácnostiach ľudí, ktorí nemali povolenie k chovu alebo mali zvieratá ako domácich miláčikov a nedokázali sa o ne dobre postarať. Niektoré zvieratá zase boli zachránené z čierneho trhu. 

Fotografka Natasha Wilson sa rozhodla pomôcť útulku, aby sa dostal do povedomia verejnosti. Série fotiek, v ktorých sa modelky zvierat dotýkajú, či dokonca ich držia v náručí má názov" Kde je divočina"

Modelky na sebe majú elegantné šaty a výrazný make-up a sú obklopené bohatými zdobenými vankúšmi, kobercami, taburetkami a kabelkami. V pozadí majú plátno s divokou prírodou.

"Nikdy som sa nestretla s ľuďmi, ktorí by viac milovali zvieratá. Preto som im chcela pomôcť, ako sa len dá, "vyjadrila sa fotografka na svojom Facebooku.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.