sex
Zdroj: shutterstock.com

Vyhoďte si ich z hlavy! TOTO sú tri veľké nezmysly o sexe, ktorým by sme nemali veriť

redakcia EVITA 03.06.2021, 18:00 Vzťahy
O sexe hovoríme stále, ale aj tak nás zaskočí, že o ňom počúvame kopec nezmyslov. Ako napríklad...

2. Život bez sexu je samovražda

Ak chcete spáchať spoločenskú samovraždu, tak ako nezadané sa priznajte, že už dva roky (tri, štyri,...) s nikým nespíte. Nie ste asexuálka, sex máte rada, len kvôli aktuálnej životnej situácií nemáte chuť hľadať si partnera, s ktorým by ste chceli mať sex. Keď sa k dobrovoľnému celibátu priznala v talkshow moderátorky Oprah Winfrey herečka Kristie Alley, pre všetkých to bol šok. Niečo také sa od známej a úspešnej ženy nečaká. Herečka preslávená filmom Pozri, kto to hovorí povedala, že štyri roky s nikým nespala, pretože sa hanbila za svoju postavu. V čase keď s najrôznejších prieskumov vyplýva, že sex pôsobí proti stresu, znižuje to riziko infarktu, zvyšuje sebavedomie, zlepšuje spánok aj kvalitu pleti, je ťažké zachovať si chladnú hlavu a nepodliehať myšlienkam, že keď máte 35 a sex nie, skončíte na jednotke intenzívnej starostlivosti, psychicky zdeptaná a s tvárou plnou vrások. Nikde sa však už nepíše, že aby mal sex také blahodárne účinky, musí byť chcený a príjemný.

3. Pomer s mladým mužom je na smiech

Kým vzťah staršieho muža a mladej dievčiny je akceptovateľný, žena sa v podobnej situácií ocitá pod paľbou kritiky. Áno, tieto vzťahy zvyčajne dlho nevydržia, ale krátku životnosť mávajú aj tie medzi mladými dievčatami a staršími mužmi. „Vzťah mladšieho muža a staršej ženy nenapĺňa žiadne vžité stereotypy, ktoré tvrdia, že pre ženy je dôležité postavenie partnera, jeho autorita, schopnosť sa o ženu postarať a že pre mužov je zasa dôležité, aby bola žena pekná a plodná, vysvetľuje sexuologička Hana Flifková, prečo sú podobné vzťahy tabuizované. Zaujímavosťou ale je, že až 81 percent starších žien v sexe experimentuje viac, ako keď mali dvadsať.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk