Zdroj: shutterstock.com

Nápady na detské aktivity na doma, ktoré spravia aj zo všedného dňa špeciálny!

Dochádzajú vám nápady na aktivity pre deti na doma? Spísali sme pre vás niekoľko tipov, ktoré môžu vaše deti zabaviť a spraviť im deň o niečo zaujímavejší a krajší.

Program: Naplánujte si na celý týždeň program, aby sa deti mali na čo tešiť a zapíšte si to spolu na tabuľu alebo na viditeľné miesto.

Rozpis na týždeň (pre príklad)

Pondelok: Dajte deťom priestor, nech sa rozhodnú, čím chcú v daný deň byť. Napríklad princezné alebo super hrdinovia. Nechajte ich, nech sa oblečú do kostýmov, šiat a nech sa celý deň správajú ako postava, ktorú si vybrali.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Joel Nadel (@joelnadel25)

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bri Haydis (@bri.haydis)

Utorok: Live koncert v obývačke. Naplánujte si večerný koncert so všetkým, čo k tomu patrí: detské šampanské, pukance, proste párty, ako má byť! Na YouTube nájdete naozaj veľa live koncertov. Stačí si len vybrať obľúbeného interpreta a párty sa môže začať!

Streda: Streda by mohla patriť napríklad tanečnému tréningu. My sme pre motiváciu vybrali hip hop tréning, ktorý spraví možno z vášho dieťaťa budúceho úspešného tanečníka!

Alebo vyskúšajte "prechádzku lesom". Napríklad, keď sa vám nechce ísť von alebo celý deň prši.

Štvrtok: „Deň v bunkri“. Keď budú deti z celodenných aktivít unavené, nechajte ich, nech si postavia bunker alebo im pomôžte. Budete potrebovať: deky, vankúše, spacáky alebo hocičo, čo sa vašim deťom bude pozdávať. Keď budete mať bunker hotový, pomôžte vašim deťom s útulným "pelieškom" vo vnútri a nechajte ich, nech tam oddychujú, čítajú si, počúvajú audio rozprávky alebo telefonujú cez video hovor so svojimi kamarátmi alebo s rodinou, s ktorou teraz nemôžu byť.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Magpie (@magpieyard)

Piatok: Výroba pohľadníc pre rodinu a kamarátov. Teraz máme ideálny čas na výrobu vlastných pohľadníc. Spravte si zoznam ľudí, ktorým pohľadnice aj skutočne odošlete. Motív je len a len na vás. Čo takto pekná, pestrofarebná pohľadnica s jarným motívom? Obdarovanému určite spraví skutočne obrovskú radosť.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Renata (@zadyberny.florist.design)

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Yasemin Hazan (@yasemin_paper_art)

Sobota: Domáce práce pre celú rodinu. Prideľte deťom úlohu a nechajte ich, aby napríklad utreli prach v celom byte alebo poskladali a poukladali prádlo. Možno si tak vytvoríte zvyk, ktorý vám ušetrí čas a vy tak budete mať viac času na prechádzku v prírode.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ivana Hanáková (@ive_hanka)

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Laura Lane Fox (@foxyl)

Nedeľa: Upečte si spolu koláčik, ktorý ste si naplánovali už na začiatku týždňa, no teraz je na to aj viac času. Vyberajte tak, aby recept nebol príliš zložitý a aby ste nepotrebovali xy ingrediencií, ktoré akurát nemáte doma.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.