Samsung
StoryEditor

Ak ste kreatívna bytosť, vystačíte si s jedným svetom Galaxy

15.11.2023, 00:00
Životný štýl

Radi fotíte a editujete, nakrúcate a striháte videá, kreslíte, ilustrujete a dookola tvoríte, multitaskujete a zaznamenávate udalosti, inšpirácie a veci okolo seba? Máme pre vás dobrú správu. Teraz vám na to všetko stačia telefón, tablet a hodinky. Keďže spolu ladia a dokážu navzájom bezproblémovo komunikovať a vymieňať si dáta, môžete sa naplno realizovať a kreatívne sa odviazať. O všetko ostatné sa postará Samsung. Prinášame vám aj prehľad top aplikácií pre kreatívcov.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

Tvoriví ľudia vedia, že kreativita je o inšpiráciách. Vie to aj Samsung. Preto vám ponúka možnosť mať vždy poruke spoľahlivý pracovný nástroj, keď potrebujete byť produktívni, efektívni a slobodne realizovať vaše nápady. Najmodernejšie telefóny, tablety a hodinky od Samsungu prinášajú nový štandard pre multimediálnu a kreatívnu činnosť a posúvajú latku dokonalosti na novú – galaktickú úroveň.

image
Samsung

Kreatívny vďaka mobilu

Tvoriví ľudia majú štýl. O tom, že Samsung Galaxy Z Fold5 je jedinečný nielen svojím vzhľadom, ale aj výbavou, niet pochýb. Má totiž najpokročilejší multitasking na smartfóne a poskytne vám možnosť otvoriť až 3 okná na jednej obrazovke. Budete môcť naraz streamovať, prezerať webové stránky, hrať hry a mnoho ďalšieho. Na panel úloh sa zmestí až dvanásť aplikácií naraz – s možnosťou nastavenia až 4 naposledy použitých aplikácií, čo uľahčuje prepínanie medzi tými, ktoré používate najradšej. Pridajte si do svojej zbierky nástrojov dotykové pero S Pen a buďte ešte produktívnejší. Kedykoľvek sa objaví inšpirácia, siahnite po pere S Pen a píšte, skicujte alebo kreslite s presnosťou, o akej ste predtým pri elektronike mohli iba snívať. Otvorením aplikácie Samsung Notes získate plátno, ktoré budete vedieť prenášať medzi všetkými zariadeniami alebo si založte denník a umelecky sa vyjadrite vo svojej obľúbenej poznámkovej aplikácii.

image
Samsung

Telefón ako mobilné štúdio

Ak fotíte alebo fotoaparát potrebujete k svojej každodennej práci, Samsung Galaxy Z Fold5 je bezkonkurenčná voľba. Nie je totiž vybavený len pokročilým systémom fotoaparátov najvyššej triedy a rozlíšenia, ale jeho jedinečný tvar s dvoma veľkými displejmi vám umožní používať telefón ako mobilné štúdio s 30-násobným priblížením Space Zoom. Vy tak budete môcť fotografovať, približovať, meniť záber a editovať. Rozložte Galaxy Z Fold5 a ukážte svojim subjektom presne to, čo vidíte v náhľade. Takto si môžu upraviť pózu a vlasy, aby vyzerali čo najlepšie. Rozbaľte Main Screen a zachyťte nočné fotografie vo vysokom rozlíšení, o akých ste vždy snívali – úžasné fotografie pri slabom osvetlení, ktoré zachytia každý okamih farebne a jasne. So zadným fotoaparátom môžete snímať videá plné farieb a detailov. Pre ešte väčšiu ostrosť funkcia Auto FPS nastaví optimálnu expozíciu pre každý okamih, aby vaše video zostalo jasné od začiatku až do konca. Samsung Galaxy Z Fold5 je najtenším a najľahším zariadením spomedzi doterajších generácií telefónov Galaxy Z, no aj napriek tomu disponuje batériou s dlhou výdržou. Nehovoriac o tom, že tento prémiový telefón je odolný zvnútra aj zvonka. Je totiž vystužený odolným hliníkovým rámom. Jeho výkonný kryt zodpovedá svojmu názvu – Armor Aluminium – a chráni váš telefón pred poškodením.

image
Samsung

Tablet pre všetko vizuálne  

Tvoriví ľudia sú vnímavé bytosti. Lepšie je pre nich raz vidieť ako stokrát počuť. Nový tablet Tab S9 si zamilujete už na prvé zapnutie. Je totiž vybavený najväčším displejom Dynamic AMOLED 2X. Bezkonkurenčne výkonný je vďaka procesoru Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, pre tvorenie aj rozptýlenie. Inými slovami je jedno, či upravujete fotografie, striháte videá, sledujete filmy, hráte hry alebo kreujete čokoľvek vizuálne, s uhlopriečkou až 37 cm to bude vždy zážitok. Vaše oči sa potešia z technológie Eye Comfort, ktorá vyžaruje menej modrého svetla. Vďaka nej tiež vynikajú zdanlivo nenápadné detaily vo fotografiách, technických nákresoch, animáciách aj v ďalšom grafickom obsahu. Výhodou je aj pomer strán 16:10, vhodný pre filmy aj televízne seriály. Zábavu na tabletoch Galaxy Tab S9 ešte vylepšuje skvelý zvuk zo štvorice reproduktorov značky AKG.

image
Samsung

Do terénu v brnení 

Tablety Galaxy Tab S9 sú ľahké, štíhle a odolné. Bez problémov zvládajú aj drsnejší pobyt v teréne, proti škrabancom ich chráni konštrukcia z pevného hliníka, ktorá slúži ako brnenie. Súčasťou základného balenia je aj dotykové pero S Pen s certifikátom odolnosti IP68 proti prachu a vode. Rovnakým certifikátom sú po prvýkrát v histórii radu Galaxy Tab S vybavené aj samotné tablety. Vďaka dotykovému peru môžete na tablet skutočne písať ako ceruzkou na papier a cez funkciu S Pen môžete okamžite previesť svoj rukopis na strojový text, a to v celom rade aplikácií – napríklad Google, Správy, Mapy a podobne. Pri cestovaní príde vhod ochranný kryt s klávesnicou a touchpadom a režim DeX Mode – dohromady dokážu zmeniť tablet na bežný, ale stále ľahko prenosný počítač. Podsvietenú klávesnicu je možné nastaviť v rôznych uhloch. Nový tablet s kapacitou úložiska až 1 TB má dostatok energie na celý deň a dokonca si trochu ušetrí pre prípad, že by potreboval nabiť aj váš telefón. Vďaka vynikajúcemu fotoaparátu sa môžete s tabletom realizovať aj pri fotení.  

Aplikácie a funkcie, ktoré inšpirujú

Quick Share

Funkciu využijete, ak presúvate obrovské súbory z jedného zariadenia Samsung Galaxy do druhého. Quick Share to dokáže v priebehu okamihu.

LumaFusion

Spustite aplikáciu a využite veľkú obrazovku na úpravy fotografií, strih videí alebo pridanie konečných úprav.

Clip Studio Paint EX

Maľujte na tablete a zažite bezkonkurenčný pocit porovnateľný s používaním skutočného štetca. Funkcia Multi Control vám umožňuje presúvať kreatívne maľby medzi sebou alebo ich okamžite preniesť z telefónu a pokračovať v úpravách na tablete.

 

Hodinky, ktoré vás poznajú najlepšie

Do tretice tu máme zariadenie, ktoré môžete nosiť ako doplnok, ale aj využiť ho na tvorenie. V minulosti slúžili hodinky na kontrolu času, dnes môžu byť plnohodnotným pomocníkom práve pri multitaskingu. Vďaka neustálemu technologickému vývoju a inováciám, na ktorých si spoločnosť Samsung zakladá, prinášajú nové hodinky Samsung Galaxy Watch6 množstvo nových funkcií a zároveň prenášajú mobilný zážitok priamo na vaše zápästie. Vybil sa vám telefón a nabíjačka nie je nablízku? Žiadny problém, kontaktujte svojich známych pomocou obľúbenej aplikácie WhatsApp priamo cez hodinky Samsung Galaxy Watch6. Neviete nájsť svoj telefón? Využite funkciu Find My Phone a hodinky vám šikovne prezradia, kde na mape sa nachádza. S týmito inteligentnými hodinkami môžete ovládať hudbu a prepojenie slúchadiel GalaxyBuds2 Pro k rôznym zariadeniam. Vylepšený ovládač fotoaparátu použijete ako diaľkovú spúšť pre spárovaný telefón Galaxy Z Flip5. Je možné nimi prepínať režimy, meniť uhly záberu a zoomovať.

A keďže cesta k tvorivosti sa začína pri dobrom spánku, hodinky vám ponúknu podrobnú analýzu vášho zdravia a spánku. Okrem obľúbeného merania krvného tlaku, EKG či zloženia tela pribudla aj nová možnosť upozornenia na nepravidelný srdcový rytmus (IHRN). Veľmi užitočná je aj funkcia detekcie pádu, či už pri cvičení alebo v bežnom živote.

image
Samsung

Neuveriteľné prepojenie v rámci „galaxie“

Zvýšenie produktivity, či už pri pracovnom nasadení alebo zábave, výrazne umocňuje aj možnosť prepojenia s ďalšími zariadeniami Samsung v rámci ekosystému. Prepojenie tabletu, smartfónu, hodiniek či slúchadiel umožňuje plošné nastavenie vlastného štýlu pomocou One UI, jednoduché a bezpečné platenie alebo aj efektívnejšie ovládanie domácnosti s aplikáciou SmartThings. 

Ak chcete pomôcť vašej tvorivosti a produktivite, je načase položiť si zásadnú otázku. Čo mi bráni dostať sa na galaktickú úroveň v kreativite? Teraz už nič. Stačí vám na to jedna Samsung „galaxia.“

image
Samsung

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zivotny-styl, menuAlias = zivotny-styl, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
19. júl 2024 11:51