Chcete vedieť, ako na tom ste? Spočítajte si počet písmen.Shutterstock
StoryEditor

Keď preberáme kalendár a hľadáme meno pre potomka, tak vyberáme aj jeho osud!?

07.09.2023, 09:36
Životný štýl

Zišlo by vám niekedy na um, že spôsob, ako vás ľudia oslovujú, sa môže podpísať NA VAŠEJ POVAHE, kariére aj medziľudských vzťahoch? Veru môže. Zistite, prečo je to tak.

Kto z nás by tušil, že v období, keď preberáme kalendár a hľadáme meno pre potomka, tak vyberáme aj jeho osud? Aspoň to tvrdia priaznivci ezoteriky, podľa ktorých je meno poskladané z mnohých zvukov a tie spolu tvoria určitý náboj, vibráciu. A práve ona potom človeka ovplyvňuje po celý život.

Chcete vedieť, ako na tom ste? Spočítajte si počet písmen. Kratšie mená (Oto, Eva) sú energické a nahrávajú skôr mužom. Šesťpísmenové (Danica, Nikola) zas podporujú nehu, harmóniu, a preto pristanú ženám.

Lenže čo už, meno a ani gény si nikto z nás nevyberá sám. Ak vám to vaše nevyhovuje, môžete si ho skrátiť alebo si k nemu pridať ešte jedno krstné meno podľa výberu. Vibrácie sa zmenia vo váš prospech

TRI PÍSMENÁ

Čo vyžarujú:

Krátke mená sú úderné a rodičia ich, v dobrej viere, pridávajú k dlhým priezviskám. Lenže pozor, ich nositelia sú pod vplyvom bojovej planéty Mars. Mávajú prehnanú sebadôveru a ich nezmieriteľnosť smeruje až k názorovej neznášanlivosti.

Čo prinášajú do života:

Obľúbené mená ako je Ema, Eva či Ida, sú pre dievčatká ako mor. Máloktoré nežné stvorenie totiž dokáže viesť dennodenné názorové vojny. Okolie takéto ženy vníma ako bojovníčky a často mávajú problémy v láske. Ale chlapcom energia troch písmen pristane. Jánovia, Otovia či Vítovia pôsobia mužne a sexi.

ŠTYRI A PÄŤ PÍSMEN

Čo vyžarujú:

Meno zložené zo štyroch písmen vábi klebety. Niet sa čo čudovať, že jeho nositeľky a nositelia sú radi stredobodom pozornosti. Naproti tomu ľudia s menom zloženým z piatich písmen majú v sebe vodcovské schopnosti planéty Jupiter.

Čo prinášajú do života:

Mená zo štyroch a piatich písmen sú dynamické a nahrávajú skôr mužom. Ženy (Lucia, Alena, Alica) sú obdarované silnou vôľou a schopnosťou riadiť ostatných. Občas pôsobia ako generál v sukniach

ŠESŤ PÍSMEN

Čo vyžarujú:

Podľa numerológov sú mená zložené zo šiestich písmeniek pre ženy ideálne. Prečo? Číslo šesť totiž vibruje v súlade s planétou Venušou a znamená nehu, harmóniu, zmysel pre krásu a súcit.

Čo prinášajú do života:

Ak teda očakávate prírastok do rodiny a bude to dievčatko, určite zvážte meno so šiestimi písmenkami, ako je Eliška, Amália, Denisa, Ľubica a ďalšie. Jeho nositeľka bude vyžarovať ženskosť a svoje povinnosti dcéry, matky či manželky zvládne plniť bez problémov. Je tu predsa len jedno veľké ALE... Ľudia, ktorí dostali do vienka šesťpísmenové meno, by už po sobáši nemali meniť partnera. Išlo by len o poblúznenie a nakoniec by zostali osamelí.

SEDEM PÍSMEN

Čo vyžarujú:

Nositelia mien zložených zo siedmich písmen sú pod vplyvom prísnej planéty Saturn, ktorá do života prináša rôzne skúšky a obmedzenia. Niet sa čo čudovať, že títo jedinci, ako sa hovorí, si užijú svoje. Často sa z nich stávajú samotári, pretože sa najlepšie cítia v ústraní.

Čo prinášajú do života:

Ľudia, ktorým rodičia dali krstné meno pozostávajúce zo siedmich hlások, sú prísni, zásadoví a vo všetkom vyžadujú systém a poriadok. U žien sa to prejavuje urputnosťou. Len čo si Klaudia, Ľudmila či Valéria niečo zmyslia, idú tvrdo za svojím a nič ich nezastaví. Muži, ktorí majú v mene sedem písmen, sú krutí a ich životná cesta vyžaduje pevnosť.

OSEM AŽ DESAŤ PÍSMEN

Čo vyžarujú:

Osem písmen je znakom nezávislosti, deviatka v mene prináša tvorivosť. A nositelia desiatky v sebe majú veľa energie.

Čo prinášajú do života:

Osmičky v menách ako Gabriela či Nikoleta vnášajú do života voľnosť v milostných vzťahoch, ale aj sklamania. Nositelia deväťpísmenových mien sú málo odolní voči problémom a majú sklony k alkoholizmu, tí s desiatkou sú oproti nim tvrdí ako skala.

TAJOMSTVÁ SLÁVNYCH MIEN

Je jedno, či ide o skutočné meno, alebo o pseudonym. Oboje vyžaruje to podstatné. A čo to je?

Madonna

Speváčka je „sedmička“. Má panovačnú povahu a keď niečo chce, kráča aj cez mŕtvoly.

Pablo Picasso

Maliarovo meno by zabralo štvrť stránky učebnice. Jeho zjednodušený pseudonym poukazuje na dynamickú osobnosť.

Quentin Tarantino

Režisér filmu Pulp Fiction je typická „sedmička“. Miluje drsné akčné scény a čierny humor.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zivotny-styl, menuAlias = zivotny-styl, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
15. jún 2024 07:05