shutterstock.com
StoryEditor

Skutočný príbeh: To, že som tehotná, som sa dozvedela takmer pred pôrodom

19.08.2020, 13:00
Životný štýl
rečítajte si však tento výnimočný príbeh o žene, ktorá rodila ako štyridsiatnička a navyše o tehotenstve takmer do pôrodu nevedela...

Moja cesta za dieťatkom bola dlhá a bolestná. Musela som sa naučiť žiť s tým, že deti nikdy nebudem mať. Keď sa mi s tým konečne podarilo ako-tak vyrovnať, prišiel šok v podobe gravidity. O šoku vravím preto, lebo o tehotenstve sme sa s manželom dozvedeli len 6 týždňov pred pôrodom! Ako je to možné? Občas sa stane, že dieťa je rozložené v maternici tak, že o ňom neviete. Jeden večer ma z domu odviezla záchranka na chirurgiu. Lekár mi po počiatočnej prehliadke oznámil, že na žalúdku mám hrčku a že zrejme ide o rakovinu! Poslali ma na sono, kde však odhalili, že som vo vysokom štádiu tehotenstva. V súčasnosti som tehotná opäť, k malej Eliške pribudne pravdepodobne sestrička. O prvom tehotenstve som teda až do finále netušila, za to toto druhé si „vychutnávam“ ako s patrí – prešla som rannými nevoľnosťami, vracaním, spánkovou chorobou, ale všetko sa dalo zvládnuť.

Deti si fakt užívame

S manželom sme o deťoch snívali 20 rokov a neraz ma to stálo veľa sĺz. Túžila som byť matkou v 20ke, no z nejakého nevysvetliteľného dôvodu som sa ňou stala až v 40ke. Trápi ma, že nám nebude dopriate tešiť sa z vlastných detí tak dlho ako ostatným, ktorí mali možnosť mať deti skôr. Dnes si ich však nepredstaviteľne užívame. Obe dievčatká sú našim splneným snom a ja som vďačná, že môžem cítiť tú nekonečnú lásku, nech sa už na mňa niektorí neznámi ľudia na ulici pozerajú akokoľvek. To, že mám o 15 rokov viac, ako dnešné „tabuľkové“ rodičky neznamená, že som horšia alebo nezodpovedná mama. S manželom sa o seba staráme, zdravo sa stravujeme a robíme všetko preto, aby sme mohli byť aktívnymi rodičmi čo najdlhšie. Navyše, naše dievčatká tu raz, keď my odídeme, nezostanú samé. Budú mať jedna druhú.

magazín evita

19. máj 2022 08:01