Problematická pleť vie potrápiť.
StoryEditor

Osem najlepších tipov na ošetrenie problematickej pleti. Kozmetika, ktorá stojí za to

14.03.2023, 13:23
Zdravie

Niektorí ľudia mávajú sklon k tvorbe nedokonalostí pleti. Ide najčastejšie o pupienky alebo mastnú a nerovnomernú pleť, ktorá sa obvykle zhoršuje, keď to najmenej potrebujeme. Prinášame pár tipov na podporu každodenného boja s nedokonalosťami pleti.

1. Jemné sú najlepšie: Mohlo by sa zdať, že čím drsnejší je čistiaci výrobok, tým účinnejšie pôsobí proti pupienkom. Je to práve naopak. Pokožka so sklonom k tvorbe nedokonalostí je nevyrovnaná a veľmi citlivá. Agresívne a drsné čistenie tváre pleť iba vysušuje, a ešte viac ju dráždi. Dávajte preto prednosť vyváženým čistiacim produktom, ktoré účinne bojujú proti nedokonalostiam a zároveň sú k pleti šetrné.

 

2. Vytvorte si rituál: Možno ste už počuli, že pravidelné čistenie tváre je úplným základom starostlivosti o pleť, najmä tej problematickú. Ako na to? Ráno pleť dôkladne vyčistite, aby ste odstránili pot a prebytočný kožný maz, ktorý sa cez noc nahromadil. Večer urobte to isté. Po dlhom dni bude vaša pleť rada, že sa zbavila mejkapu, všetkých nečistôt z ovzdušia, potu a kožného mazu. Pleť je potrebné dôkladne vyčistiť, aj keď nepoužívate mejkap. Urobte si z pravidelného čistenia rituál, vaša pleť to ocenia!

 

3. Dôkladne čistite a dezinfikujte. Počas dňa si často siahame na tvár. Dotýkame sa jej rukami, ktoré nemáme vždy úplne čisté a umyté. Navyše si k tvári prikladáme mobilný telefón, ktorý je tiež semeniskom baktérií a rôznych nečistôt. Podobne je na tom napríklad aj klávesnica, ktorej sa dotýkame väčšinou niekoľko hodín denne. Prenosu baktérií zabránite dezinfikovaním povrchov vo vašom okolí, ale aj dôkladnou dezinfekciou a častým umývaním rúk. To isté platí aj o najrôznejších štetcoch na púder a mejkap, hubkách či hrebeňoch, ktoré by ste tiež mali pravidelne čistiť. Tiež na ich povrch priľnú baktérie, ktoré je nutné odstrániť.

 

4. Jedzte zdravo. Tiež náš jedálny lístok má vplyv na stav pokožky. Pokúste sa preto stravovať zdravým spôsobom a vynechať potraviny, ktoré by mohli pleť podráždiť, ako je napríklad čokoláda, mastné jedlá a polotovary alebo nadmiera korenia.

 

5. Umývanie: Použité uteráky môžu byť tiež útočiskom baktérií, ktoré navyše môžu prenášať rôzne infekcie. Pravidelná výmena uterákov vám pomôže udržať tieto mikróby na uzde. O uteráky sa tiež nedeľte s ostatnými. Tu je tip, ako udržať bielizeň čistú - používajte uteráky pre hostí, domáce obrúsky alebo tvárové vreckovky. Je nutné mať uterák špeciálne na tvár a neutierať ju tým, ktorý používate na utieranie zvyšku tela.

 

6. Starostlivosť o vlasy. Oleje na vlasy, vlasové masky či kúry alebo aj stylingové prípravky je nutné tiež starostlivo v závere dňa zmyť. Inak môžu priľnúť na pokožku (najčastejšie na čele) a upchávať póry. Dbajte preto na to, aby ste z vlasov zvyšky ošetrujúcej aj stylingovej kozmetiky dostali.

 

7. Mejkap: Boj s vyrážkami chvíľu trvá a okolitý svet ich vždy vidí. Zakryť ich mejkapom je samozrejme to najjednoduchšie riešenie. Ale nie každý mejkap je vhodný pre pleť so sklonom k nedokonalostiam. Dajte si pozor a vyberajte špeciálne produkty s nekomedogénnymi vlastnosťami, aby ste zabránili ďalšiemu upchávaniu pórov. Keď je pupienok veľmi výrazný a nepríjemný, priamo zvádza na vytlačenie. Lenže pri nesprávnom postupe to môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Výsledkom môže byť podráždenie, infekcia alebo v najhoršom prípade vznik jazvičiek. Stavte radšej na správnu starostlivosť či konzultáciu s odborníkom, či už ide o kozmetičku alebo dermatológa.

 

8. Krém s ochranným faktorom: UV žiarenie môže vašu pleť ešte viac podráždiť a situáciu zhoršiť. Snažte sa to s opaľovaním nepreháňať a používajte krém s vyšším ochranným faktorom. Najmä ak používate produkty s AHA alebo BHA, je opaľovací krém nutnosťou. Hľadajte výrobky s nekomedogénnym označením, aby ste si ďalej neupchávali póry.

 

„Za tvorbou pupienkov a ďalších nedokonalostí stojí väčšinou nadmerná produkcia kožného mazu v kombinácii s hromadením odumretých buniek,“ hovorí Marie Koswig. Tajomstvom dokonale čistej pleti je exfoliácia. Tá pomáha odstrániť odumreté bunky a podporuje tak prirodzený proces obnovy pleti, ktorá potom vyzerá čistejšia a zdravšia. V rade DERMA Skin Clear tento účinok zaisťujú tri kľúčové látky, medzi ktoré patrí kyselina glykolová (AHA), kyselina salicylová (BHA) a niacínamid.

 

  • Kyselina glykolová (AHA): Umožňuje exfoliáciu pleti, pomáha proti nadmernému mazu a nedokonalostiam, a zároveň dodáva pleti hydratáciu. Vo väčších koncentráciách spôsobuje vyššiu citlivosť na slnko, preto je odporúčané počas dňa používať krém s ochranným faktorom.
  • Kyselina salicylová (BHA): Umožňuje exfoliáciu pleti, uvoľňuje nečistoty z pórov a aktivuje proces obnovy pleti. Navyše má antibakteriálny účinok.
  • Niacínamid (vitamín B3): Upokojuje pleť. Má protizápalové účinky a pomáha obnoviť prirodzenú hydratačnú bariéru pleti.

 

„Tieto tri osvedčené ingrediencie dokonale spolupracujú pri exfoliácii a zároveň sú jemné k pleti,“ hovorí expertka na výskum a vývoj Marie Koswig. Najkoncentrovanejšie zloženie z radu NIVEA Derma Skin Clear má Nočný exfoliátor, ktorý obsahuje 8 % komplex účinných látok. „V tejto koncentrácii možno produkt bez obáv používať každý deň,“ dopĺňa Koswig.

Nočný exfoliátor Derma Skin Clear, 8,79 €

Ako dobre si čistíte pleť? Vhodná exfoliácia dokáže s problematickou pleťou urobiť divy. Nočný exfoliátor s 8 % AHA a BHA a niacínamidom aktivuje proces obnovy pleti. Vďaka tomu viditeľne redukuje vriedky, čierne bodky a ďalšie nedokonalosti pleti a zabraňuje ich opätovnému výskytu. Pleť je viditeľne čistejšia a hladšia už po 7 dňoch.

image

S

Čistiaci pleťový gél Derma Skin Clear, 7,15 €

Pravidelné čistenie je základom zdravej pleti bez pupienkov. I keď nepoužívate mejkap, na tvár sa vám každý deň nachytá množstvo nečistôt či baktérií z okolitého prostredia. Spolu s potom, prebytočným kožným mazom a odumretými kožnými bunkami potom tvorí živnú pôdu pre vriedky. Čistiaci pleťový gél efektívne vyčistí pleť i hlboké póry a zamedzí tvorbe nových pupienkov s pomocou kyseliny salicylovej a niacínamidu.

Čistiaci pleťový peeling Derma Skin Clear, 150 ml, 7,15 €

Pleť so sklonom k nedokonalostiam môže byť čistá a žiarivá. Majte kontrolu nad svojou pleťou a zatočte s čiernymi bodkami. Čistiace pleťový peeling obsahuje kyselinu salicylovú a niacínamid, s pomocou ktorých čistí zanesené póry, redukuje nepríjemné vriedky a odstraňuje odumreté kožné bunky, čím predchádza opätovnému upchávaniu pórov a tvorbe ďalších pupienkov. Zloženie je šetrné k pokožke, nevysušuje a je vhodné na použitie na pleť tváre i ďalšie problematické partie celého tela, napr. dekolt či chrbát. Spolu s ďalšími výrobkami radu DERMA CLEAR SKIN tak ošetruje problematickú pleť, aby bola príjemne čistá a svieža.

image

gg

Čistiaca pleťová voda Derma Skin Clear, 200 ml, 7,15 €

Zaraďte do svojej kozmetickej rutiny ošetrujúcu pleťovú vodu s nedostižnou dvojkou v zložení: kyselinou salicylovou a niacínamidom. Spoločne s ďalšími produktmi z radu DERMA SKIN CLEAR podporuje boj proti čiernym bodkám i pupienkom a podporuje zdravý vzhľad vašej pokožky. Pleť je viditeľne jasnejšia už za 7 dní! Navyše pomáha redukovať prebytočný kožný maz a zároveň pleť hydratuje. Zloženie obnovuje rovnováhu pleti, pričom neupcháva póry, takže si môžete dlhodobo užívať svieži a čistý vzhľad ošetrovanej pleti.

image

dd

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
14. apríl 2024 10:13