Sex je prospešný pre telo i dušu.
StoryEditor

Čo všetko sa deje s telom, ak máte intímny pôst? Sexuálna abstinencia zdravá nie je

28.11.2022, 15:31
Zdravie

Keď sa ráno po premilovanej noci pozriete do zrkadla, je tam úplne iný človek. Vypnutá pleť, úsmev a silná pozitívna energia. Na rozdiel od toho, keď pri sexuálnom pôste pozerajú do zrkadla dve vyhasnuté oči.

Okrem dobrej nálady a šťastia, ktoré po milovaní šírite okolo seba, spravili ste minulú noc veľa i pre svoje zdravie.  Podľa odborníkov dlhodobá sexuálna abstinencia nie je vôbec prospešná pre naše zdravie a psychiku. Môže mať niekoľko negatívnych následkov, medzi ktorými je samozrejme aj priberanie.  

Negativistka

V prvom rade, absencia intimity neprospieva duševnému zdraviu, obzvlášť u žien. Podvedome sa cítime nepekné. Záujem muža dokáže so ženou divy. Ak to nemáme vedie to k zníženému sebavedomiu, smútku až depresii a v niektorých prípadoch i k agresivite.

S milostným pôstom súvisí, paradoxne, zvyšovanie hmotnosti. Nie je to len o tom, že pri sexuálnej aktivite spaľujeme nejaké tie kalórie, a tak nepriberáme. So zlým psychickým rozpoložením, ktoré sexuálna abstinencia prináša, ide ruka v ruke prejedanie.

Inkontinencia

Po zdravotnej stránke je pre telo určite dobré viesť milostný život aj vo vyššom veku. Ak ženy dlhšie nemajú pohlavný styk, ochabujú svaly panvového dna, čo vedie k zvýšeniu rizika inkontinencie. V prípade menštruácie sa bez sexuálnej aktivity zas zvyšuje pravdepodobnosť silnejších kŕčov v podbrušku a celkovej hormonálnej nerovnováhy.    

U mužov prostata

Ani páni nie sú na tom o nič lepšie, ak sa vzdajú spálňových radovánok. Prieskumy ukázali, že muži, ktorí majú málo alebo žiaden sex, majú oveľa vyššie riziko ochorenia prostaty. Zároveň pravidelný styk prispieva k zdravému krvnému tlaku, a teda menšej šanci na infarkt.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
27. máj 2024 14:31