Ilustračné fotopinterest.com
StoryEditor

Chcete schudnúť za 10 dní? Tieto jednoduché tipy vám pomôžu!

05.02.2019, 14:00
Zdravie
Poznáte to, niekedy je to presne tých 5 kíl, ktoré nám vŕtajú v hlave a bránia nám v dobrom pocite z vlastnej postavy. Zbavte sa ich účinne a rýchlo, napríklad tak za 10 dní!

Zvýšte príjem vody

Voda je veľmi dôležitý faktor pri redukcii hmotnosti. Voda zbavuje vaše telo toxínov. Počas chudnutia vypite 4 - 5 litrov vody denne.

Vymeňte kávu za zelený čaj

Pitie horúceho zeleného čaju pôsobí na prázdny žalúdok veľmi blahodárne. Zbavuje telo škodlivých látok a pomáha pri tráviacich ťažkostiach. Rovnako veľmi dobre odbúrava tuky, preto by sme ho počas chudnutia mali piť, avšak v rozumných dávkach.

Horúca voda s citrónom a medom

Horúca voda s citrónom a medom je zázračný trik pri chudnutí. Pite tento perfektný nápoj každý deň a budete cítiť rozdiel!

Znížte príjem sacharidov

Veľmi dobre známe pravidlo. Znížte príjem sacharidov. Vymeňte prílohy za zeleninu a uvidíte ako pôjdu kilá dole.

Zvýšte príjem bielkovín

Bielkoviny nám pomáhajú pri tvorbe svalov. Môžu rovnako redukovať tuk v našom tele a premeniť ho na svaly.

Zvýšte príjem vlákniny

Jedlo s vysokým obsahom vlákniny je perfektné. Okrem redukcie hmotnosti nám pomáha bojovať so zlým cholesterolom. Pri jedlách s vlákninou máte dokonca dlhšie pocit nasýtenosti!

Vylúčte stravovanie v rýchlom občerstvení

Držte sa ďalej od fast foodov. Nezdravé jedlá ako pizza, hamburgre a podobne sú mastné a namiesto chudnutia s nimi budete ešte aj priberať. Nepovoľuje sa ani prehrešok v podobe odmeny!

Cvičte

Buďte fyzicky aktívna. Veľmi dobre viete, že je to dôležité pri chudnutí a rovnako tak preto, aby ste zostali fit. Môžete začať jednoduchými cvičeniami ako sú rýchla chôdza, plávanie alebo vyskúšajte jógu. Pomalými krokmi si dokážete vybudovať perfektnú kondičku a kilá pôjdu dole samé.

Vyhnite sa týmto trom jedom

Ryža, cukor a soľ musia mať vo vašom jedálničku miesto, avšak minimálne. Nevyhýbajte sa im, avšak strážte si množstvo, ktoré skonzumujete.

Znížte spotrebu na 1/3

Ak budete prijímať rovnaké množstvo potravy ako doteraz, vaše telo nezačne chudnúť. Znížte príjem o 2/3 a váš metabolizmus sa naštartuje.

Nepreskakujte jedlá

Ak naozaj chcete schudnúť dodržujte pravidelný príjem jedál. Ak vynecháte jedno jedlo, uškodíte si ešte viac. Nezabúdajte, vaše telo si to zapamätá.

Konzumujte jedlá s vysokým obsahom vody

Jedlá ako melón, uhorky alebo papája majú málo kalórií. Dokonca sú povolené aj na večer.

Kvalitný spánok

Dbajte na pravidelný a kvalitný spánok. Snažte sa zaspávať a vstávať v rovnakom čase. Pôsobí to prospešne nielen na chudnutie, ale rovnako aj na vaše telo.

Zorganizujte si kuchyňu

Vytvorte si svoj diétny plán na každý týždeň a držte sa ho. Píšte si nákupný zoznam a pripravujte si jedlá, ktoré ste si naplánovali.

Nakoniec, nevybočujte zo svojho plánu, aby ste dosiahli lepšie výsledky. Držíme vám palce!

Extra tip

Týchto 10 jedál je pri diéte najlepších!

Jablká;

Vajcia;

Hovädzie mäso;

Granátové jablko;

Avokádo;

Ovsené vločky;

Quinoa;

Strukoviny;

Čucoriedky;

Biely jogurt.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
15. jún 2024 08:54