shutterstock.com
StoryEditor

Takto si zaručene užijete sex tak ako kedysi! Aj keď máte deti na krku

30.07.2019, 19:00
Vzťahy
Hocikedy a hocikde... tak to bolo pred tým, než ste sa rozhodli mať deti. Teraz je všetko ináč a sex sa stal doslova plánovanou činnosťou.

Deti sú spoľahlivou antikoncepciou, iste ste už tento výrok veľakrát počuli. Keď sa nám narodia, táto bežná aktivita, ktorú sme robili kedykoľvek, keď sme dostali chuť, sa zmení na činnosť, ktorú musíme tajiť a plánovať. Činnosť, ktorá sa veľakrát aj napriek plánovaniu neuskutoční. Lebo ešte nezaspali. Lebo ochoreli. Lebo sme zaspali skôr než ony. V ich prvých mesiacoch života väčšinou ani nemáme veľa energie a chuti, no keď trošku podrastú, táto oblasť partnerského života by sa mala dostať do normálu. Čím skôr, tým lepšie. Lenže ako to docieliť, keď sú všade? Keď je ich plný dom, vstávajú spolu s nami a chodia spať spolu s nami? Musíte, jednoducho musíte to nejako dať! Jednak je to vaša prirodzená potreba, jednak je to jeho potreba a keď nebudete pravidelne sexovať, je to začiatok konca. Je len vo vašich rukách, aký systém si nájdete, rozhodne ho však nájdite, pretože deti budete mať doma ešte pekne dlho.

kids fullhouse shutterstock.com

Nerozmýšľajte príliš
Obaja ste doma, dieťa sa pokojne hrá vo svojej izbe, tak prečo nevyužiť tých pár minút? Že sa to nehodí? Že by mohlo niečo začuť? Odpracte sa niekam, kde sa môžete zamknúť, a choďte na to. Nemusíte práve vrieskať a nemusí to trvať pol hodiny. Aj rýchlovka v kúpeľni je lepšia ako nič. Nemusíte cítiť vinu ani hanbu. Veď predsa utužujete svoj vzťah.
Nečakajte, kým odídu na víkend k babke
Pretože naň možno vôbec neodídu. Možno do víkendu ochorie dieťa alebo babka. Môže sa stať čokoľvek, takže keď vám v stredu povie, že má chuť, neodbite ho vetou „počkaj do soboty“.
Načapali vás? No a čo!
Stalo sa to snáď každému z nás. Buď rodičov pristihol priamo pri čine, alebo aspoň počul rachot a hlasné vzdychy zo spálne. Bolo to poriadne nechutné a máme z toho doživotnú traumu. Ale prežili sme to a vďaka tomu vieme, že naši rodičia boli normálni a zdraví ľudia. Prežijú to aj vaše deti, ak sa niečo také náhodou stane. Bude to síce chvíľku trápne pre obe strany, ale tak čo – to je život.
Plánovanie zabíja
Písala som, že sex, keď už máte deti, je plánovanou činnosťou. No netreba to preháňať. Má to byť spontánna vec, na ktorú máte obaja chuť, a vždy je lepšie to robiť neplánovane a s chuťou, aj keď sú deti vedľa v izbe, ako keď všetko premyslíte do posledného detailu. Decká dáte k susede, navlečiete si sexi bielizeň a otvoríte dobré víno... čo z toho, keď vlastne momentálne nemáte chuť?

Nefantazírujte
Spomínate si na vaše vášnivé premilované noci z čias, keď ste boli čerstvo zaľúbení? Sex trval celé hodiny, bol nabitý vášňou a energiou a bol to posledné, čo ste robili pred spaním, a prvé, čo ste robili po zobudení? Super. Lenže teraz to už tak nie je. Váš sex trvá iba niekoľko minút, musíte sa skrývať pred deťmi a často sa pri tom ani nebozkávate. Je to iba akési ukojenie potreby, málokedy nežné milovanie. Vitajte v realite! Takto vyzerá sex väčšiny ľudí, ktorí sú spolu už roky a majú doma deti. Ale to nič, pokým pravidelný sex je, všetko je v poriadku.
Berte to s humorom
Stane sa, že sa vám konečne podarí nájsť si chvíľku, no a v tom najlepšom sa to pokazí. Bábo začne z ničoho nič plakať, dcéra vám zrazu akútne potrebuje niečo povedať, syn si pred domom rozbil koleno a vy začujete strašný plač... Nezúrte! Nikto vám to nerobí naschvál. Skúste to obrátiť na žart a majte na pamäti, že je kopa párov, ktoré spolu už ani nespia, kým vy sa o to v týchto neľahkých časoch aspoň pokúšate :-).

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. február 2024 01:36